w

Teatr Groteska w Krakowie po 25 latach zmienia dyrektora i rezygnuje ze swoich znanych projektów (gazetakrakowska.pl)

Teatr Groteska w Krakowie doświadczył znaczącej zmiany na stanowisku dyrektora, które pozostawało niezmienne przez 25 lat. Aczkolwiek nie jest to jedyna rewolucja w teatrze. Po 22 latach teatr zrezygnował też z organizacji swoich znanych projektów, takich jak widowisko nad Wisłą i Festiwal Teatru Formy Materia Prima. Projekty te przeszły w ręce innych instytucji kulturalnych.

W 1998 roku, pomysłodawca i twórca Wielkiej Parady Smoków, Adolf Weltschek, nie spodziewał się, że ta atrakcja będzie utrzymywać się przez tak długi czas. Faktem jest, że w pewnym momencie Wielka Parada Smoków stała się ikonicznym wydarzeniem w Krakowie, przyciągając do siebie tysiące mieszkańców i turystów.

Od września nowym dyrektorem Teatru Groteska jest Karol Suszczyński, który nie będzie odpowiedzialny za organizację tych flagowych projektów. Zamiast tego, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle i Festiwal Teatru Formy Materia Prima zostaną przejęte przez inne instytucje miejskie.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle to spektakularne wydarzenie, które łączy sztukę, muzykę, światło i pirotechnikę, ekscytując rzesze widzów cudnymi pokazami.

Natomiast Festiwal Formy Materia Prima, uważany za unikalne wydarzenie teatralne, będzie musiał pozyskać znaczące środki zewnętrzne, aby kontynuować swoje działania, ponieważ miasto przestało w pełni finansować imprezę.

Ostatecznie, przyszłość tych wydarzeń kulturalnych zależeć będzie od dostępnych funduszy i decyzji podjętych przez władze miejskie Krakowa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Odwrócone herby klubów piłkarskich na murze w centrum Katowic. Artysta włożył w swoje dzieło sporo wysiłku (dziennikzachodni.pl)

Polscy siatkarze pokonują Serbię i przechodzą do półfinału mistrzostw Europy! (www.rmf24.pl)