w

Szczecin wybuduje żłobek przy ul. Pszczelnej. Program Maluch+ spełnia swoje zadanie (gs24.pl)

W Szczecinie planowana jest budowa żłobka, który pojawi się przy ul. Pszczelnej. Miasto poinformowało, że do połowy przyszłego roku zostanie opracowana koncepcja tego projektu.

Szczeciński budżet miasta przeznaczył 1,7 mln złotych na nowy żłobek przy ul. Pszczelnej, zgodnie z rządowym programem Maluch+ 2022-2029. Środki te mają tworzyć miejsca opieki w żłobkach i klubach dziecięcych, włączając dzieci z potrzebami specjalnymi. Jak na tę chwilę konieczne jest jeszcze podpisanie umowy z wojewodą zachodniopomorskim oraz uzyskanie finansowania dla prac projektowych i budowlanych.

Dokumenty potrzebne do umowy na budowę żłobka zostały przekazane do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w lipcu 2023 roku. Natomiast do końca 2023 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na koncepcję i Program Funkcjonalno-Użytkowy przez inwestora zastępczego – spółkę Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Program Maluch+ wspiera gminy i podmioty prywatne

W ramach programu Maluch+ (2022-2029) Szczecin otrzyma prawie 24 mln zł na pięć żłobków i pięć klubów dziecięcych. Inne gminy w województwie dostaną łącznie blisko 206 mln zł, które zapewnią stworzenie prawie 3900 miejsc opieki dla dzieci. Nie wymaga się też od samorządów wnoszenia wkładu własnego.

Program Maluch+ wspiera przede wszystkim gminy, ale także podmioty prywatne, które również mogą ubiegać się o środki. Jeśli gminy nie wykorzystają pełnej kwoty, podmioty prywatne mogą to zrobić w kolejnym etapie. Pieniądze mogą być przeznaczone na budowę, renowację oraz adaptację żłobków i klubów dziecięcych, z uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnością.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Plany budowy bloku mieszkalnego na potencjalnie skażonym terenie w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Budowa wschodniej nitki wiaduktu przy al. Zjednoczenia. Koszt inwestycji to ponad 25 mln zł (gazetalubuska.pl)