w

Budowa wschodniej nitki wiaduktu przy al. Zjednoczenia. Koszt inwestycji to ponad 25 mln zł (gazetalubuska.pl)

Na przyszłe półtora roku planowane jest zakończenie budowy wschodniej nitki wiaduktu przy al. Zjednoczenia w Zielonej Górze. Cała inwestycja, wyceniana na 25,4 miliona złotych, ma już swojego wykonawcę, z którym umowę podpisał prezydent Janusz Kubicki.

W odpowiedzi na ogłoszony przetarg dotyczący wschodniej nitki wiaduktu, który stał się konieczny po rozbiórce poprzedniego wiaduktu ze względu na jego zły stan, 15 firm zgłosiło swoje propozycje w czerwcu br. Najlepszą ofertę przedstawiła firma Nowa – Mosty z Dąbrowy Górniczej, z racji czego została wybrana jako wykonawca. Proces wyboru opóźnił się w związku z odwołaniami innych oferentów. Okres realizacji umowy wyniesie 18 miesięcy i rozpocznie się po przekazaniu terenu budowy, co nastąpi w ciągu dwóch tygodni.

Przyszły wiadukt będzie miał 338 metrów długości i będzie składać się z 16 przęseł, wykorzystując 192 belki prefabrykowane. Cała budowa nie wpłynie na utrudnienia w ruchu drogowym. Poseł Jerzy Materna wspomniał, że pierwotnie planowano jedynie remont istniejącego wiaduktu, jednak ostatecznie zdecydowano się na jego całkowitą rekonstrukcję, co skutkowało uzyskaniem wsparcia z rezerwy subwencji ogólnej.

Poseł podkreślił, że zawarcie umowy cieszy go, gdyż przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Prezydent Janusz Kubicki przypomniał również o pracach nad dwoma innymi wiaduktami w Zielonej Górze, komentując, że przyciągają pewne wyzwania. W kontekście podpisywania umowy, włodarz miasta zaznaczył, że wiadukt jest kluczowym elementem komunikacji i funkcjonowania miasta.

Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami, poinformował, że nowy wiadukt umożliwi połączenie ścieżek rowerowych po obu stronach torów. Poprzez umiejętne zagospodarowanie dostępnego miejsca zaplanowano też oszczędne poszerzenie chodnika. Koszt inwestycji wyniesie 25,4 mln złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Szczecin wybuduje żłobek przy ul. Pszczelnej. Program Maluch+ spełnia swoje zadanie (gs24.pl)

Rozbudowa kolumbarium na Majdanku: Nowe nisze dla pochówków urnowych (kurierlubelski.pl)