w

Plany budowy bloku mieszkalnego na potencjalnie skażonym terenie w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Pojawiły się plany dotyczące wzniesienia 16-piętrowego bloku mieszkalnego na terenie dawnych zakładów metalurgicznych Pomet w Poznaniu. Jednak istnieją też obawy radnych i mieszkańców, które związane są z możliwym skażeniem terenu. W takim przypadku cały obszar wymagałby rekultywacji.

W nadchodzącym czasie powierzchnia po dawnych zakładach metalurgicznych zostanie przekształcona w strefę mieszkaniową. W niedawno przyjętym studium miasta Poznania wyznaczono ten teren jako przyszłe miejsce dla budownictwa mieszkalnego, choć pierwotnie był planowany pod cele przemysłowe. Jednak teraz zakłada się na nim budowę m.in. 16-piętrowego budynku.

Priorytet to bezpieczeństwo i dobro mieszkańców

Deweloper, którym jest firma Krańcowa 14, zgłosił już plany zabudowy. Krok ten wpłynął na zmianę studium i przewiduje się tam teraz budowę osiedli. Radny Michał Grześ podkreśla, że mieszkańcy nie mają nic przeciwko, o ile zostaną spełnione warunki dobrego dostępu komunikacyjnego. Priorytetem jest tutaj bezpieczeństwo i dobro mieszkańców.

Rada osiedla wystąpiła do władz miasta z prośbą o przeprowadzenie badań terenu. Wydział Klimatu i Środowiska magistratu Poznania odpowiedział, że to rada osiedla jest odpowiedzialna za przeprowadzenie badań i dostarczenie wyników w ciągu 7 dni. W sprawie interweniował poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski. Poseł podkreślił konieczność profesjonalnego zbadania obszaru przed rozpoczęciem budowy, a nie zlecania tego radzie osiedla.

Warto zaznaczyć, że historia tego obszaru sięga 1910 roku, kiedy istniały jeszcze zakłady im. Hipolita Cegielskiego. Zakłady metalurgiczne Pomet powstały później, po 1945 roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Sąd Najwyższy podjął decyzję w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie (gazetawroclawska.pl)

Szczecin wybuduje żłobek przy ul. Pszczelnej. Program Maluch+ spełnia swoje zadanie (gs24.pl)