w

Strzelanina na prywatnej imprezie pod Krakowem. Postrzelił gospodarza z zazdrości o dziewczynę (gazetakrakowska.pl)

Na jednej z posesji w gminie Wieliczka odbywała się prywatna impreza, która zgromadziła około 10 uczestników. Po zakończeniu spotkania gospodarz posesji został zaatakowany przez mężczyznę z bronią, który najpierw do niego strzelił, a potem rzucił się do ucieczki. Policja zidentyfikowała i zatrzymała sprawcę, który powiedział, że zrobił to z zazdrości o jedną z kobiet na imprezie.

Zdarzenie miało miejsce nocą z 29 na 30 grudnia 2023 r. około godziny 3:00 w gminie Wieliczka. Po zakończonej imprezie, kiedy część osób zaczęła zbierać się do wyjścia, do lokalu wtargnął nieznany mężczyzna uzbrojony w broń. Podejrzany kilkakrotnie oddał strzały w kierunku 23-letniego organizatora prywatki, a potem uciekł. Ofiara została ranna w różne części ciała i trafiła do szpitala w Krakowie.

Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę, któremu przedstawiono zarzut narażenia życia drugiej osoby. Może za to trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Według informacji przekazanej przez Annę Zięcik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ranny 23-latek prawdopodobnie został postrzelony z broni pneumatycznej. Jest to broń strzelająca metalowymi kulami za pomocą sprężonego powietrza. Jak dodaje oficer prasowa, motywem działania sprawcy była zazdrość o jedną z uczestniczek imprezy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia nie zgadzają się na nocną prohibicję (katowice.naszemiasto.pl)

Uwaga dla uczennicy, bo nie wpłaciła 10 zł na Szlachetną Paczkę. Na sytuację zareagowała minister Nowacka (businessinsider.com.pl)