w

Strażacy ewakuowali mieszkańców płonącej kamienicy w Katowicach (dziennikzachodni.pl)

W jednej z kamienic przy ulicy Strzelców Bytomskich w Katowicach doszło do dramatycznego wydarzenia – w opuszczonym lokalu wybuchł pożar. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu II oraz funkcjonariuszy straży pożarnej, mieszkańcy zostali bezpiecznie ewakuowani. Budynek szczęśliwie opuściła też matka z trójką dzieci.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zadymieniu kamienicy przy ulicy Strzelców Bytomskich, dyżurny z Komisariatu Policji II w Katowicach natychmiast skierował tam policjantów. Sytuacja wskazywała na pożar, z racji czego do działań wezwano również strażaków.

Według doniesień policji st. post. Arkadiusz Kowalczyk i post. Kamil Siejka podjęli natychmiastową akcję ratunkową, pomimo kłębów gęstego dymu. Strażacy bezpiecznie eskortowali mieszkańców na zewnątrz budynku. Jak relacjonuje kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, strażacy przeprowadzili sprawną ewakuację, szczególnie w przypadku matki z trójką dzieci.

Preliminarny raport wskazuje, że pożar mógł być spowodowany zaprószeniem ognia w jednym z opuszczonych lokali. Pomieszczenie, które zostało ogarnięte przez ogień, od dłuższego czasu było nieużywane, a drzwi pozostawały otwarte. Jak dodaje rzecznik policji, po zakończeniu działań gaśniczych strażacy dokładnie sprawdzili pomieszczenia, zapewniając lokatorom bezpieczny powrót do ich domów.

W pożarze nikt nie ucierpiał.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Trójka turystów utknęła w rejonie Koziej Przełęczy. Zła pogoda i brak wymaganego sprzętu (zakopane.naszemiasto.pl)

Awantura na zakrapianej imprezie w Krakowie. 55-latek dźgnął nożem 62-latka w tętnicę (gazetakrakowska.pl)