w

Straż Miejska w Zielonej Górze pomaga kierowcom w uruchamianiu aut na mrozie (zielonagora.naszemiasto.pl)

Mroźne dni mogą sprawić, że kierowcy w Zielonej Górze będą mieć problem z uruchomieniem samochodów. Faktem jest, że przy temperaturze -6 stopni C odczuwalna temperatura może sięgnąć nawet -12 stopni C. Na szczęście w przypadku trudności z odpaleniem pojazdu można teraz skorzystać z pomocy strażników miejskich.

Usługa oferowana przez Straż Miejską w Zielonej Górze jest dla mieszkańców czymś nowym. Wcześniej taka opcja nie była dostępna. Jednak sytuacja uległa zmianie wraz z nadejściem mrozów, gdy wzrosła liczba zgłoszeń o problemach z samochodami. Dochodziło nawet do sześciu telefonów dziennie.

Straż Miejska w Zielonej Górze wyposażyła się w urządzenie do rozruchu pojazdów, aby pomagać kierowcom, którzy na mrozie nie mogą uruchomić samochodu. Pomoc strażników jest całkowicie bezpłatna. Ażeby ją wezwać, wystarczy skontaktować się z dyżurnym straży miejskiej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał prognozę pogody na nadchodzące dni. Okazuje się, że od czwartku do niedzieli umiarkowane i duże zachmurzenie z opadami śniegu stopniowo obejmie cały kraj.

W rejonach podgórskich Karpat temperatura wyniesie -16°C w nocy, a w dzień słupki rtęci będą wskazywać -8°C. Co więcej, od soboty przewidywany jest wzmożony wiatr wiejący z prędkością do 65 km/h.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Prokurator domaga się 15 lat więzienia dla Wiesława B. Nielegalnie przejmował mieszkania i stosował lichwę (gs24.pl)

Wezwała dla brata karetkę, która przyjechała po niecałej godzinie. 39-latek nie żyje. Winna dyspozytorka? (www.polsatnews.pl)