w

Straż Miejska w Katowicach zanotowała w ciągu tygodnia ponad 570 przypadków złego parkowania (katowice.naszemiasto.pl)

W ostatnim tygodniu października w ramach akcji „Wyzwanie Parkowanie” zanotowano niemal tysiąc interwencji, ujawniając ponad 570 przypadków nieprawidłowego parkowania. Władze miasta apelują, że takie zachowanie kierowców stanowi realne zagrożenie na drogach.

W Katowicach niewłaściwe parkowanie jest bardzo powszechnym zjawiskiem, w związku z czym Straż Miejska zorganizowała akcję „Wyzwanie Parkowanie”. W ciągu zaledwie tygodnia strażnicy podjęli prawie 940 interwencji, z których ponad 570 dotyczyło naruszeń w ruchu drogowym, takich jak parkowanie na chodnikach. Nieodpowiednie parkowanie stwarza bezpośrednie zagrożenie dla pieszych, zmuszając ich do wejścia na jezdnię, co może prowadzić do tragicznych wypadków.

Kierowcy najczęściej łamali zakaz zatrzymywania i postoju, co stanowiło prawie 215 przypadków naruszenia przepisów. Lista przewinień obejmowała także ignorowanie innych zakazów, takich jak parkowanie na ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych czy podjazdach do bram.

Ponadto, odnotowano też naruszenia zakazu ruchu w obu kierunkach (10 przypadków), łamanie innych przepisów prawa ruchu drogowego (192 przypadki) oraz niszczenie zieleni w wyniku nieodpowiedniego parkowania (73 przypadki).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Polacy i Słowacy policzą kozice w Tatrach (zakopane.naszemiasto.pl)

Rozkopano most nad Rudawą w ramach modernizacji ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej (gazetakrakowska.pl)