w

Straż miejska usuwa pojazdy z krakowskich ulic. Mieszkańcy są oburzeni tymi praktykami (espresso.com.pl)

Ostatnie działania straży miejskiej w Krakowie wywołały kontrowersje wśród mieszkańców. Co więcej, podobne praktyki można również zaobserwować w innych polskich miastach. Działania strażników opierają się na usuwaniu samochodów z ulic, co budzi niezadowolenie w lokalnych społecznościach.

Krakowska straż miejska korzysta z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Tym sposobem funkcjonariusze mogą usuwać pojazdy nieużytkowane lub pozostawione bez tablic rejestracyjnych na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania.

Powody usunięcia pojazdu mogą być różne. Na przykład, pojazd zostanie odholowany, jeżeli brakuje aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Innym powodem mogą być samochody uszkodzone i zaniedbane. Niemniej jednak opublikowane przez straż miejską zdjęcia ostatnio odholowanych samochodów wywołały falę protestów wśród mieszkańców.

W komentarzach pod postem pojawiły się uwagi dotyczące rzekomo ważnego ubezpieczenia OC w jednym z odholowanych pojazdów. A to – zdaniem internautów – podważa słuszność tej decyzji.

Odholowane pojazdy trafiają na parking miejski, a koszty związane z odholowaniem i postojem na płatnym parkingu ponosi właściciel. Jeżeli pojazd nie zostanie odebrany w terminie 6 miesięcy, uznawany jest za porzucony. W takim przypadku staje się własnością gminy.

Niektóre z zarekwirowanych pojazdów można nabyć na aukcjach. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Miejskich Krakowa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nowe centrum logistyczne powstanie w Świętochłowicach. Będzie 150 miejsc pracy (dziennikzachodni.pl)

Prof. Michał Romanowski: Obajtek może trafić do więzienia na 25 lat (www.money.pl)