w

Śmiertelny wypadek w Gdańsku-Oruni. Kierowca skutera wjechał w słup drogowy (dziennikbaltycki.pl)

W tragicznym wypadku na ulicy Trakt św. Wojciecha w gdańskiej dzielnicy Orunia skuterzysta stracił życie po zderzeniu z krawężnikiem i uderzeniu w słup. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn tej tragedii.

Jak poinformował asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, wczesnym rankiem, około godziny 4:00, 31-letni mieszkaniec Gdańska, kierujący skuterem marki Peugeot, jechał ulicą Trakt św. Wojciecha w kierunku Huciska. Nagle zjechał na prawą stronę, uderzył w krawężnik i utracił panowanie nad pojazdem, co spowodowało jego upadek i uderzenie w słup infrastruktury drogowej. Mimo podejmowanych prób reanimacji kierowca zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Niewykluczone, że powodem wypadku była nadmierna prędkość

Na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli wszelkie istotne ślady, w tym dokumentację fotograficzną. Nadal nieznane są wyniki badań krwi kierowcy skutera, które miałyby wykazać obecność alkoholu lub środków psychoaktywnych. Istnieje również podejrzenie, że przyczyną tej tragedii mogła być nadmierna prędkość.

Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski dodaje, że na podstawie zebranego materiału dowodowego będzie szczegółowo wyjaśniony przebieg i okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia. Świadkowie wypadku wspominają również o obecności samochodu osobowego, który może mieć związek z tragicznym wydarzeniem. Jednak szczegółowe ustalenia w tej sprawie wciąż są w toku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Radny Marcin Nowak zaproponował usunięcie pasa ruchu z ul. Lubartowskiej i przekształcenie go w deptak (kurierlubelski.pl)

Rozpoczęła się XXXVII Piesza Pielgrzymka z Gdyni na Jasną Górę. Pielgrzymi mają do pokonania aż 550 km! (dziennikbaltycki.pl)