w

Radny Marcin Nowak zaproponował usunięcie pasa ruchu z ul. Lubartowskiej i przekształcenie go w deptak (kurierlubelski.pl)

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Marcin Nowak, proponuje likwidację jednego pasa ruchu na ul. Lubartowskiej, aby stworzyć chodnik po stronie ul. Kowalskiej. Ratusz nie odrzuca tego pomysłu, ale podkreśla potrzebę konsultacji społecznych.

Radny miejski Marcin Nowak stara się zmienić organizację ruchu na ul. Lubartowskiej. Jego propozycja zakłada zamianę skrajnego pasa ruchu w kierunku al. Tysiąclecia, od ul. Bajkowskiego do ul. Kowalskiej, na chodnik. Nowak przekonuje, że taki deptak przyciągnąłby handel i gastronomię do serca Lublina, nie wpływając negatywnie na ruch drogowy. Co więcej, planuje nasadzenia drzew, aby uatrakcyjnić ten odcinek ulicy.

Michał Makowski, przewodniczący zarządu dzielnicy Stare Miasto, pozytywnie ocenia pomysł Nowaka. Wspiera także możliwość stworzenia ogródków dla restauratorów na poszerzonym chodniku. Makowski uważa, że zwężenie jezdni na ul. Lubartowskiej przyczyni się do zmniejszenia ruchu samochodowego w śródmieściu. Obserwacje wskazują, że dwa pasy ruchu w kierunku al. Tysiąclecia są rzadko używane, a kierowcy poruszają się bardziej pasem środkiem.

Zdaniem Marcina Nowaka likwidacja jednego pasa ruchu może stworzyć 2-4 miejsca postojowe. Maria Wiśnioch-Filo, prezes Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK w Lublinie, nie ma zastrzeżeń co do pomysłu. Jednak zaznacza, że trasa wycieczek zazwyczaj nie prowadzi przez ul. Lubartowską, tylko do Zaułka Hartwigów i granic dawnego getta lubelskiego. A fragment ulicy Lubartowskiej do ul. Kowalskiej jest używany w określonych okolicznościach.

Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina, podkreśla, że ograniczenie dostępności ul. Lubartowskiej poprzez likwidację jednego pasa ruchu może spowodować przemieszczenie ruchu na inne ulice w ścisłym centrum miasta, co skutkowałoby utrudnieniami dla mieszkańców, przedsiębiorców i klientów pobliskich placówek. Propozycję Nowaka można rozważyć po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z członkami Rad Dzielnic Śródmieście i Stare Miasto, mieszkańcami i przedsiębiorcami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Nie zamknięcie ulicy dla ruchu czyni z niej deptak. Lubartowska jest dość zaniedbana i wieczorem niebezpieczna, poza tym w okolicy nie ma nic, co mogloby skłonić mieszkańców i turystów do zaglądania na nią (a wieczorem to już w ogóle). Jeszcze gdyby w miejscu Arkad był food court to ok, ale na ten moment pomysł od czapy

  2. Kolejny debil chce zostawić po sobie “ślad na ziemi”! Już był jeden, potem drugi, teraz jest trzeci. A teraz czwarty wyłazi z dziury! Oczywiście ze stajni Scarabeusza!
    Już dawno pisałem: postawić na rogatkach tablice – REMONT, zakaz ruchu – i Lublin będzie jednym wielkim dreptakiem! Aha! – tylko asfalt zerwać, bedzie jak w domu – klepisko!

Nowoczesne wozy strażackie dla lubuskich OSP. WFOŚiGW i gminy zapewniają wsparcie finansowe (zielonagora.naszemiasto.pl)

Śmiertelny wypadek w Gdańsku-Oruni. Kierowca skutera wjechał w słup drogowy (dziennikbaltycki.pl)