w

Śmiertelna tragedia na budowie w Katowicach. Operator koparki najechał na pracownika (dziennikzachodni.pl)

Na terenie budowy w Katowicach doszło do tragicznego incydentu, który zakończył się śmiercią jednego z pracowników. W pewnej chwili operator koparki przypadkowo najechał na współpracownika, który niestety zginął pod maszyną. Aktualnie w związku ze zdarzeniem trwają działania funkcjonariuszy policji pod nadzorem prokuratury.

Do śmiertelnej sytuacji doszło wieczorem 13 listopada w trakcie prac nad chodnikiem na ulicy Słonecznej w Katowicach. Jeden z pracowników budowy – 38-letni mężczyzna – został przygnieciony przez ciężki sprzęt budowlany, co doprowadziło do natychmiastowej śmierci. Policja w Katowicach bada okoliczności tego wypadku.

Niezauważony przez operatora pracownik w pewnym momencie znalazł się pod koparką. Z informacji przekazanych przez oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji wynika, że 48-letni operator koparki przypadkowo najechał na 38-letniego pracownika podczas wykonywania prac budowlanych.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zapewniła poszkodowanemu pomoc i przewiozła do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, ciężki stan pacjenta doprowadził do jego zgonu.

Policja zabezpieczyła teren, a grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny miejsca wypadku. Na polecenie prokuratora zabezpieczono zwłoki do badań sekcyjnych, a do tego powiadomiono Państwową Inspekcją Pracy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mieszkaniec Nowego Targu przechytrzył oszustów, dając kurierowi poduszkę w plecaku, zamiast gotówki (zakopane.naszemiasto.pl)

Ogromny apartamentowiec między zabytkowymi budynkami w Krakowie. Mieszkańcy nie są zadowoleni (gazetakrakowska.pl)