w

Sekcja zwłok nurka, który zginął w trakcie poszukiwań Borysa, wykazała, że przyczyną śmierci nie było utonięcie (wiadomosci.radiozet.pl)

Prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok Bartosza Błyskala, który pracował jako nurek i zginął podczas poszukiwań Grzegorza Borysa. Okazuje się, że 27-latek nie zmarł na skutek utonięcia. Prokurator Grażyna Wawryniuk oznajmiła, że dokładne informacje zostaną podane dopiero po dokładnej analizie biegłych.

Dnia 1 listopada, w trakcie obławy na Grzegorza Borysa, doszło do śmiertelnej tragedii. Bartosz Błyskal, 27-letni nurek straży pożarnej, który uczestniczył w poszukiwaniach, wszedł do zbiornika Lepusz w Gdyni. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, podczas akcji Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Gdańsk”, Bartosz Błyskal został ranny. Mężczyznę wydobyto z wody i przewieziono do Szpitala Miejskiego w Gdyni. Niestety, pacjenta nie udało się uratować.

Prokuratura przejęła sprawę śmierci Bartosza, a kluczowym elementem miała być sekcja zwłok. Jednakże po ogłoszeniu wyników sekcji pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. Prok. Grażyna Wawryniuk stwierdziła, że bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Aczkolwiek zaznaczyła, że jest to tylko wstępna opinia w oczekiwaniu na bardziej szczegółowy raport.

Pełniejszy obraz wydarzeń pojawi się dopiero po dokładnej sekcji zwłok, którą przeprowadzą biegli. W chwili obecnej wiadomo jedynie, że śmierć Bartosza Błyskala nie wynikła z powodu utonięcia. Niewydolność krążeniowo-oddechowa może mieć różne źródła, takie jak zawał czy udar. Jednak będzie można to stwierdzić dopiero po dokładniejszym zbadaniu sprawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

43 komentarze

Internauci nie wierzą w samobójstwo Borysa z powodu wielu nieścisłości w podawanych informacjach (www.planeta.pl)

GDDKiA planuje przebudowę zakopianki na trasie Nowy Targ – Szaflary (zakopane.naszemiasto.pl)