w

Ruszył proces ws. Błażeja K., który poważnie ranił matkę z dziećmi bombą domowej roboty (gazetalubuska.pl)

Ruszył proces w sprawie Błażeja K., który rozpoczął się w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Mężczyzna oskarżony jest o próbę zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych, do której doszło w grudniu 2022 r. Błażej K. nie przyznaje się do winy. Grozi mu dożywocie.

Prokuratura zgromadziła materiał dowodowy, który wskazuje, że Błażej K. wykorzystał samodzielnie wytworzone materiały wybuchowe do ataku na dom zamieszkiwany przez panią Urszulę z dziećmi. Błażej K. pracował jako kierowca tira. Został zatrzymany w styczniu 2023 r., gdy wracał z trasy do Polski.

Dnia 19 grudnia 2022 roku przed domem pani Urszuli w Siecieborzycach pojawiła się paczka, którą 31-latka wzięła ze sobą do kuchni. W domu mieszkała z dwójką dzieci i rodzicami. W momencie, gdy otworzyła pakunek, doszło do wybuchu, który spowodował poważne obrażenia – u niej i jej dzieci. Kobieta straciła rękę, a jej ciało prawie całe było poranione odłamkami metalu.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze musiał zintegrować różne dziedziny medycyny, aby zapewnić pomoc poszkodowanym. Lekarze oraz personel szpitala działali szybko i skutecznie, angażując się w kompleksową opiekę.

Obrażenia pacjentów wymagały wielu operacji i długotrwałego leczenia. Niestety, ten tragiczny incydent pozostawił po sobie trwałe blizny, a także skutki psychiczne i fizyczne dla całej rodziny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wiszący chodnik przy ul. Bożeny w Szczecinie. Unikalna konstrukcja ma chronić korzenie drzew (www.whitemad.pl)

Czarnek, Wąsik i Kamiński odwiedzili Lublin w ramach „Spotkań Wolnych Polaków” (kurierlubelski.pl)