w

Rozbudowa kolumbarium na Majdanku: Nowe nisze dla pochówków urnowych (kurierlubelski.pl)

Cmentarz komunalny „Majdanek” stanie się jeszcze lepiej dostępny dla odwiedzających, ponieważ planowane są dwa nowe segmenty kolumbarium. Łącznie będą oferować aż 864 nisze. Prace nad projektem mają zakończyć się w przeciągu 1,5 roku.

Z uwagi na rosnącą popularność pochówków urnowych Miasto Lublin przygotowuje się do rozbudowy infrastruktury cmentarza komunalnego na Majdanku. W wyniku przetargu wybrano wykonawcę, a interesowani nabyciem niszy mogą uzyskać informacje w Kancelarii Cmentarzy Komunalnych.

Kolejny etap rozwoju cmentarza rozpoczął się wiosną, gdy powstał segment A, składający się z 288 nisz urnowych wykonanych z granitu. Jak na tę chwilę planuje się budowę dwóch kolejnych segmentów — B i C, zawierających 432 nisze każdy. Nowe obiekty zostaną estetycznie wkomponowane w otoczenie za sprawą granitowej okładziny oraz otaczających je trawników i nasadzeń. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 2 miliony złotych.

Nisza urnowa to wydatek rzędu 4 tysiące złotych

Osoby zainteresowane niszami w kolumbarium mogą ubiegać się o miejsce poprzez złożenie wniosku, opłacenie odpowiedniej kwoty oraz podpisanie umowy. Istnieje także opcja „wykupu niszy za życia”, podobnie jak w przypadku tradycyjnych miejsc grzebalnych. Koszt niszy urnowej to 4 tysiące złotych.

Wszelkie formalności związane z zakupem niszy w kolumbarium można załatwić w Kancelarii Cmentarzy Komunalnych, gdzie pracownicy służą pomocą telefonicznie i osobiście, dostępni od poniedziałku do piątku (w godz. 08:00-16:00) i soboty (w godz. 08:00-13:00).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa wschodniej nitki wiaduktu przy al. Zjednoczenia. Koszt inwestycji to ponad 25 mln zł (gazetalubuska.pl)

Zakończył się 54. Festiwal Folkloru w Zakopanem. Polskie zespoły ze Srebrną i Brązową Ciupagą (zakopane.naszemiasto.pl)