w

Rolnicy zaplanowali spotkanie z unijnym komisarzem ds. rolnictwa, Januszem Wojciechowskim (gs24.pl)

Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa ma spotkać się z protestującymi rolnikami koło Myśliborza. Jego wizytę zaplanowano na poniedziałek, 19 lutego. Szef organizacji kółek rolniczych, Adam Walterowicz przyznał, że rolnicy z niecierpliwością oczekują przyjazdu komisarza.

Polscy rolnicy podkreślają dramatyczną sytuację, wskazując na nieopłacalność produkcji rolniczej, napływ zboża z Ukrainy oraz inicjatywę Zielonego Ładu. W związku z tym mają nadzieję, że dojdzie do owocnej dyskusji z komisarzem UE ds. rolnictwa, Januszem Wojciechowskim.

Oczekiwania rolników skupiają się na deklaracji komisarza, która dotyczy wyrównania dopłat do rolnictwa, rekompensaty strat wynikłych z importu z Ukrainy oraz rezygnacji z Zielonego Ładu. Rolnicy zaznaczają, że komisarz będzie podróżować do Brukseli autostradą S3, dlatego oni będą czekać na niego przy węźle w Myśliborzu, gdzie umówiono spotkanie.

Rolnicy planują również spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim w Szczecinie, któremu mają zamiar przekazać informacje o sytuacji w rolnictwie oraz przedstawić swoje postulaty. Ponadto, rolnicy grożą też zablokowaniem miasta swoimi ciągnikami, jeśli ich żądania nie zostaną uwzględnione.

Protestujący rolnicy skarżą się również na ekoschematy, a także na decyzje Agencji, która wstrzymała lub cofnęła dopłaty niektórym rolnikom, bo ponoć nie wywiązali się ze swoich zobowiązań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pobili taksówkarza i ukradli mu samochód na poznańskim Łazarzu. Policja szuka sprawców (gloswielkopolski.pl)

Policjant i ratownik medyczny padli ofiarami brutalnego ataku w Międzyrzeczu (gazetalubuska.pl)