w

Profilaktyka 40 PLUS oferuje pakiety darmowych badań, z których już skorzystało prawie 50 tysięcy Lubuszan (zielonagora.naszemiasto.pl)

Według Joanny Branickiej, rzeczniczki LOW NFZ w Zielonej Górze, istnieje duża liczba osób (ponad 29 tysięcy w woj. lubuskim), które otrzymały kod skierowania do badań profilaktycznych, ale jeszcze ich nie wykonują. Dobrą wiadomością jest fakt, że termin ważności badań nie wygaśnie. Natomiast osoby, które wykonają badania, mogą je powtórzyć po 12 miesiącach.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło dwa lata temu program „Profilaktyka 40 Plus”, mający na celu zwiększenie liczby osób wykonujących badania profilaktyczne po 40 roku życia. Wzięło w nim udział ponad 2,7 mln osób spośród ponad 20 mln uprawnionych.

Joanna Branicka podkreśla, że w programie skorzystało prawie 50 tysięcy Lubuszan. Co ważne, badania można powtórzyć po 12 miesiącach, co pozwala na kontrolę i porównanie wyników. NFZ przedłużył program „Profilaktyka 40 Plus” do czerwca 2024 roku. Osoby, które już z niego skorzystały, mogą powtórzyć badania po 12 miesiącach. Program oferuje trzy grupy badań: dla kobiet, dla mężczyzn i pakiet wspólny.

Skorzystanie z badań wymaga wcześniejszego wypełnienia ankiety

W programie mogą uczestniczyć osoby ubezpieczone w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, które ukończyły 40 lat. Ażeby otrzymać pakiet badań, konieczne jest wypełnienie ankiety. Ankieta jest dostępna w dwóch wersjach: rozbudowanej dla osób między 40 a 64 rokiem życia oraz uproszczonej dla osób powyżej 65 roku życia. Osoby, które wcześniej skorzystały z programu i chcą powtórzyć badania po 12 miesiącach, nie muszą ponownie wypełniać ankiety.

Warto zaznaczyć, że program cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a liczba placówek, które go realizują, również wzrasta.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dewastacja popularnego katamarana Party Boat. Sprawca użył kwasu masłowego (gs24.pl)

Turyści w Tatrach zachowują się jak wandale. Malują farbą skały, niszcząc tatrzańskie rośliny i krajobraz (zakopane.naszemiasto.pl)