w

Pracownicy Lotos Kolej apelują do premiera o zmianę zarządu spółki (biznes.trojmiasto.pl)

Pracownicy Lotos Kolej skierowali list do premiera, posłów i senatorów z Pomorza, apelując o natychmiastowe zmiany w kierownictwie spółki. Zdaniem pracowników w spółce szerzą się niegospodarność oraz nadużywanie stanowisk w celach osobistych przez obecne władze.

W dokumencie podpisanym przez pięć organizacji związkowych związanych ze spółką postuluje się wprowadzenie nowych nominacji opartych na profesjonalizmie, wykształceniu i doświadczeniu. Ponadto, treść dokumentu wymaga, aby osoby powoływane do zarządu gwarantowały skuteczne i efektywne zarządzanie działaniami spółki.

Związkowcy twierdzą, że obecne działania członków kierownictwa spółki często naruszają procedury i przepisy, np. poprzez nieuprawnione ingerencje w przetargi. Krytykują także utrudnianie działalności związkowej, łamanie przepisów układu zbiorowego pracy oraz nadużywanie stanowiska służbowego dla prywatnych korzyści.

Przypomnijmy, że Lotos Kolej przejęła majątek Orlen KolTrans w lipcu 2023 roku, a po wygaśnięciu koncesji będzie funkcjonować pod nazwą Orlen. Proces ten ma związek z przejęciem Grupy Lotos przez Orlen w 2022 roku. Po fuzji z Orlen prezes Lotos Kolej został odwołany, a zarząd spółki zastąpiono zarządem Orlen Koltrans.

Obecnie zarząd Lotos Kolej składa się z pięciu osób.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Policjanci znaleźli ponad 2,5 kg narkotyków podczas interwencji ws. awantury domowej w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Zapadła się jezdnia na ulicy Benisławskiego w Gdyni. Na dziurę wjechał autobus komunikacji miejskiej (dziennikbaltycki.pl)