w

Prace budowlane odsłoniły ogromny niewybuch na ul. Wrońskiej. Ewakuowano 14 tys. mieszkańców (kurierlubelski.pl)

O godzinie 7:00 mieszkańcy Bronowic doświadczyli niemiłej pobudki, ponieważ rozpoczęła się ewakuacja ich miejscowości. Powodem był niewybuch znaleziony podczas prac budowlanych. Z tego względu ludność zaczęła zbierać się na Arenie Lublin, jednocześnie korzystając z darmowych autobusów komunikacji miejskiej. W działaniach pomagali funkcjonariusze policji i obrony terytorialnej. Do grupy dołączyli również saperzy.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji zaznaczył udział 100 funkcjonariuszy. Ich role obejmowały informowanie, kierowanie ruchem, izolację miejsca znalezienia niewybuchu oraz eskortowanie. Natomiast saperzy otrzymali wsparcie policji przy wydobyciu i transportowaniu niewybuchu.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zwrócił się o pomoc do około stu żołnierzy Obrony Terytorialnej. Żołnierze współpracowali z policją w patrolach, informując o ewakuacji. Z kolei osoby z umiejętnościami medycznymi pomagały starszym i chorym. Straż miejska, straż pożarna oraz jednostki OSP z Lublina również zaangażowały się w pomoc. A saperzy bezpiecznie usunęli niewybuch. Władze miasta poinformowały na Facebooku, że operacja trwała około dwóch godzin.

Ewakuowanym zapewniono opiekę psychologów

Wcześniej mieszkańców Bronowic, wraz z ich zwierzętami, przewożono na Arenę Lublin, a osoby potrzebujące specjalnej opieki kierowano do określonych punktów. Ponadto, ewakuowanym przydzielono pomoc i opiekę psychologów. Nie wybuchła żadna panika.

Niektórzy mieszkańcy nie korzystali z autobusów, oczekując zakończenia działań. Inni postanowili ewakuować się samodzielnie, część do znajomych lub rodziny. Akcja ewakuacyjna przebiegła bez zakłóceń, a mieszkańcy byli w pełni przygotowani na sytuację.

Po zakończeniu ewakuacji do pracy przystąpili saperzy. Opóźnienie wynikło z potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych. Saperzy sprawnie usunęli niewybuch znaleziony podczas prac budowlanych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prezydent Andrzej Duda wręczy nominację admiralską kmdr Andrzejowi Ogrodnikowi (dziennikbaltycki.pl)

Mural na murze Aresztu Śledczego w Zielonej Górze zostanie ukończony przed Winobraniem (gazetalubuska.pl)