w

Potrącenie rowerzysty w gdańskiej dzielnicy Siedlce. Poszkodowany trafił do szpitala (dziennikbaltycki.pl)

Dnia 23 sierpnia doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze w gdańskiej dzielnicy Siedlce, gdzie potrącono 30-letniego rowerzystę. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Groźny wypadek miał miejsce w środę w godzinach porannych na skrzyżowaniu ul. Bema i Kartuskiej w dzielnicy Siedlce. Około godz. 7:00 policjanci patrolujący rejon spostrzegli, że samochód osobowy potrącił mężczyznę na rowerze. Funkcjonariusze błyskawicznie znaleźli się na miejscu zdarzenia.

Według ustaleń policji wynika, że 30-letni mężczyzna, który poruszał się po ścieżce rowerowej w stronę centrum Gdańska, został potrącony przez samochód osobowy marki Peugeot. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Bema i Kartuskiej, gdzie kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście.

Kierowca i rowerzysta nie byli w stanie nietrzeźwości

Z powodu zderzenia 30-latek doświadczył obrażeń, z racji czego na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł poszkodowanego do pobliskiego szpitala. Natomiast 48-letniemu kierowcy peugeota zatrzymano prawo jazdy. Ponadto, zarówno rowerzysta, jak i kierowca, zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Siedlce donoszą, że na skrzyżowaniu ul. Bema i Kartuskiej kierowcy mają obowiązek ustępowania pierwszeństwa rowerzystom. Niemniej jest to dość niebezpieczne miejsce, ponieważ zdarza się, że kierowcy ich nie dostrzegają.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Legendarny okręt ORP Kondor zyskuje nowe życie jako atrakcja turystyczna (dziennikbaltycki.pl)

21. Dzień Misia, Miodu i Bartników w Poroninie! Koronacja Podhalańskiej Królowej Miodu 2023 (zakopane.naszemiasto.pl)