w

Poszukiwania Grzegorza Borysa trwają już 17 dni. Podejrzany nadal pozostaje nieuchwytny (dziennikbaltycki.pl)

Służby nadal prowadzą intensywne poszukiwania 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej, Grzegorza Borysa. Mieszkaniec Gryfina podejrzany jest o zabójstwo swojego sześcioletniego syna. Obszar działań koncentruje się na 2 ha wokół zbiornika Lepusz.

Kpr. Daria Lubianiec, rzeczniczka prasowa Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu, ogłosiła, że dotychczasowe działania nie przyniosły przełomu w poszukiwaniach Grzegorza Borysa. Ponadto, nie ma też pewności, że przedmioty znalezione podczas przeczesywania Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego należą do podejrzanego. Obecnie poddawane są analizie.

Po dwóch tygodniach od tragicznego wydarzenia służby zdecydowały się na zawężenie obszaru poszukiwań w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. W związku z decyzją aktualnie działania skupiają się na 2 ha wokół zbiornika Lepusz, który mieści się po drugiej stronie osiedla, a więc tam, gdzie mieszkał Grzegorz Borys.

Kom. Karina Kamińska, rzeczniczka pomorskiej policji, informuje, że zabezpieczenie terenu wokół zbiornika wynika z uzyskanych informacji i zebranych śladów. Co więcej, nie można też wykluczyć, że podejrzany już nie żyje.

Warto dodać, że teren przeszukiwany przez nurków wojskowych i strażaków-nurków jest trudny i niebezpieczny ze względu na mokradła i grzęzawiska. Ponadto, cały czas trwają konsultacje z ekspertami w celu dokładnego i bezpiecznego przeszukania obszaru.

Żandarmeria Wojskowa korzysta z różnorodnego sprzętu specjalistycznego, takiego jak bezzałogowce, georadar, noktowizja i termowizja, helikoptery wojskowe oraz psy służbowe.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Olśniewający Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie jest już dostępny dla zwiedzających (kurierlubelski.pl)

Gala boksu w Zakopanem: Michał Cieślak w dalszym ciągu mistrzem Europy (zakopane.naszemiasto.pl)