w

Poseł Borys Budka zaatakowany na parkingu przy Galerii Katowickiej (katowice.naszemiasto.pl)

W piątek na parkingu Galerii Katowickiej w Katowicach szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka, został popchnięty przez nieznanego mężczyznę. W wyniku incydentu telefon Budki został uszkodzony. Ponadto, sprawca miał również znieważać posła, który złożył już donos na policję w tej sprawie.

Jak relacjonuje podkom. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, do sytuacji doszło 22 września około godziny 11:30 na parkingu pod Galerią Katowicką w Katowicach. Po odebraniu zgłoszenia posła Budki funkcjonariusze policji w Katowicach rozpoczęli dochodzenie.

Sprawcą incydentu okazał się 49-letni mężczyzna

Według relacji w pewnym momencie nieznany mężczyzna wytrącił telefon z ręki posła, a następnie go znieważył. Na miejsce przybyli policjanci oddziału prewencji, gdzie zatrzymali 49-latka, który podejrzany jest o przeprowadzenie tego ataku.

Dochodzenie w dalszym ciągu jest w toku, a policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczynę zdarzenia.

Podczas konferencji prasowej poseł Borys Budka opisał incydent jako atak fizyczny, w wyniku którego został zniszczony jego telefon. Budka powiedział, iż czuje ulgę, że sytuacja nie zakończyła się tragedią, a także podziękował policji za szybkie działanie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakopane poparło dążenia polskiego rządu do uzyskania od Niemiec reparacji za II wojnę światową (zakopane.naszemiasto.pl)

Jest decyzja wojewody w sprawie wstrzymanych prac na Wesołej w Krakowie (gazetakrakowska.pl)