w

Pomorze otrzyma 1,3 mld zł od Polskiego Ładu na realizację 270 inwestycji (dziennikbaltycki.pl)

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich ogłosił wyniki 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach programu przyznano ponad 1,3 mld złotych na 270 inwestycji regionalnych. Środki pochodzą z rządowej puli Polskiego Ładu i będą przeznaczone zarówno na infrastrukturę drogową, jak i rozbudowę placówek edukacyjnych.

Wojewoda Drelich szczegółowo przedstawił kilka z tych projektów. Jednym z nich jest budowa Kąpieliska Miejskiego nad Jeziorem Klasztornym Dużym w Kartuzach za 8 mln złotych. Kolejnym jest przebudowa i wyposażenie sali widowiskowo-kinowej w budynku kina w Człuchowie za 9 mln zł. Nie brakuje również inwestycji oświatowych, takich jak budowa przedszkola w Borzytuchomiu za 8 mln złotych, a także budowa świetlicy wiejskiej w Główczewicach za 2 mln zł.

Pomorze otrzyma też wsparcie finansowe na projekty związane z modernizacją dróg, infrastrukturą komunalną oraz oczyszczalniami ścieków. Gdynia, Słupsk i Krokowa będą głównymi beneficjentami, otrzymując po 30 mln zł dofinansowania.

Gdynia planuje budowę krytej pływalni, a Krokowa inwestuje w centrum sportowo-rekreacyjne przy Szkole Podstawowej. Natomiast w Słupsku przewidziano modernizację i rozbudowę obiektów w celu utworzenia Słupskiego Centrum Wsparcia. Ponadto, planuje się również budowę lub modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, którą zajmie się Słupski Związek Powiatowo-Gminny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Rowerzystka wjechała w trolejbus na przejściu dla pieszych w Lublinie (lublin.se.pl)

Funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich w powiecie wejherowskim (dziennikbaltycki.pl)