w

Policjanci z Międzyrzecza odnaleźli kobietę, która zgubiła się w lesie, szukając grzybów (gazetalubuska.pl)

W sobotnie popołudnie (7 października) jedna z mieszkanek województwa lubuskiego postanowiła wybrać się do lasu na grzyby. Niestety, w trakcie swojej wyprawy grzybiarka straciła orientację w terenie. Co więcej, po włączeniu telefonu kobieta zapomniała numeru PIN, a chwilę później bateria uległa rozładowaniu.

Dnia 7 października w późnych godzinach popołudniowych mieszkanka Lubuskiego wybrała się na spacer do lasu, aby przy okazji zebrać trochę grzybów. Po kilku godzinach spędzonych w lesie kobieta zgubiła drogę powrotną do samochodu.

Jej sytuacja stawała się coraz bardziej krytyczna, ponieważ zapadał zmrok, a pogoda zaczęła się pogarszać. Ponadto, jej telefon się rozładował, a wcześniej wymagał kodu PIN, którego kobieta nie pamiętała. Na szczęście, przed rozładowaniem baterii udało jej się wybrać numer alarmowy, dzięki czemu wezwała pomoc.

Jak podaje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp., służby natychmiast zareagowały na zgłoszenie, oddelegowując do akcji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Funkcjonariusze szybko odnaleźli zagubioną, która była cała i zdrowa. Zlokalizowali również jej samochód, dzięki czemu mogła bezpiecznie wrócić do domu.

Policja zaznacza, że ten incydent podkreśla powagę zagrożeń związanych z błądzeniem po lesie. Ważne jest, aby odpowiednio planować wyprawy do lasu, a do tego być świadomym środowiska naturalnego i przygotowanym na różne ewentualności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Marcin Pawlicki poddał się obdukcji po tym, jak zaatakował go mężczyzna w Szczecinie (gs24.pl)

Rowerzystka wjechała w trolejbus na przejściu dla pieszych w Lublinie (lublin.se.pl)