w

Policja zatrzymała obywatela Ukrainy na Pomorzu. Mężczyzna poszukiwany jest za usiłowanie zabójstwa w Niemczech (dziennikbaltycki.pl)

W powiecie starogardzkim (woj. pomorskie) funkcjonariusze namierzyli 31-latka, którego poszukiwano Europejskim Nakazem Aresztowania za próbę zabójstwa w Niemczech. Podejrzanego osadzono w areszcie tymczasowym.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, kom. Karina Kamińska, poinformowała, że w poniedziałek funkcjonariusze KWP w Gdańsku, we współpracy z Centralną Sekcją Poszukiwań Celowych Komendy Głównej Policji, zatrzymali osobę, która była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania za próbę zabójstwa.

Zatrzymany mężczyzna to 31-letni obywatel Ukrainy, który podejrzany jest o próbę zabójstwa innego obywatela Ukrainy. Sytuacja ta miała miejsce w Niemczech, w czerwcu tego roku. Agresor brutalnie zaatakował swoją ofiarę, bijąc ją tak długo, aż przestała dawać oznaki życia. Następnie zostawił ją na pastwę losu. Na szczęście pomocy pokrzywdzonemu udzielił inny przechodzień, który od razu powiadomił policję.

Mundurowi otrzymali informację, że poszukiwany mógł ukrywać się w powiecie starogardzkim, w województwie pomorskim. Okazało się, że informacje były właściwe, dzięki czemu mężczyzna został złapany. Podejrzany był świadomy, że jest poszukiwany przez organy ścigania i za wszelką cenę starał się uniknąć aresztowania. Jednak w momencie zatrzymania nie stawiał oporu.

31-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, a następnie – decyzją sądu – tymczasowo umieszczony w areszcie, gdzie posiedzi do czasu podjęcia decyzji w sprawie jego ewentualnej ekstradycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jest decyzja sądu o areszcie tymczasowym w związku z tragedią w Czernikach (dziennikbaltycki.pl)

Zakończyły się prace nad nowym dworcem autobusowym w Zakopanem. Otwarcie już w najbliższą sobotę! (zakopane.naszemiasto.pl)