w

Płonący dom w Jelitkowie: Szybka akcja straży pożarnej, brak ofiar (dziennikbaltycki.pl)

Pożar w gdańskim Jelitkowie strawił dach jednokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego. Pięcioro mieszkańców ewakuowało się samodzielnie, nie odnosząc żadnych obrażeń.

Ogień wybuchł nad ranem przy ul. Bałtyckiej w Jelitkowie – nadmorskiej części Gdańska. Strażacy przyjęli zgłoszenie o płonącym dachu budynku wielorodzinnego o godzinie 3:23. W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Płomienie strawiły około 100 metrów kwadratowych dachu, który uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście nie było poszkodowanych.

Sprawne działania służb ratunkowych

Mieszkańcy budynku zdołali samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratunkowych. Na miejscu zdarzenia pojawiło się również pogotowie gazowe, które przerwało dopływ gazu do posesji. Na miejscu działania obecne były zespoły ratownictwa medycznego i policja. Przyczyna pożaru jest obecnie nieznana i będzie badana przez odpowiednie służby.

Zniszczony budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, gdzie jest wiele pokoi i apartamentów do wynajęcia. Podczas trwania trzygodzinnej akcji strażackiej sytuację obserwowali licznie zgromadzeni sąsiedzi, wczasowicze i uczestnicy nocnego życia nadmorskiej strefy rozrywkowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakopiańska policja zatrzymała arabskiego turystę. Może zapłacić nawet 30 000 zł kary (zakopane.naszemiasto.pl)

Brutalne pobicie Wietnamczyka: Trzech napastników zatrzymanych przez gdyńską policję (dziennikbaltycki.pl)