w

Pies cierpi od ośmiu miesięcy z powodu gnijącego guza. Rana zajmuje prawie pół głowy (gazetawroclawska.pl)

Ekostraż we Wrocławiu poinformowała, że doszło do interwencji w sprawie psa, który jest w beznadziejnym stanie. Czworonóg cierpi z powodu gnijącej rany, która utrzymuje się na jego głowie od ośmiu miesięcy.

Interwencja wolontariuszy miała miejsce kilka dni temu na Dolnym Śląsku po tym, jak pojawiło się zgłoszenie od weterynarza z miejscowości Kostomłoty. Pomimo że weterynarz ma spore doświadczenie w swojej profesji, powiedziała, że widok psa wywołał u niej szok.

Jak się okazuje, cierpiący czworonóg ma dużego guza na głowie, który gnije, wydzielając spore ilości ropy razem z krwią. Nacisk guza spowodował wypadnięcie oka, a także zgniecioną szczękę i żuchwę. Jednak to tylko niektóre z cierpień, z jakimi musi zmagać się pies.

Pies uderzył się w głowę około ośmiu miesięcy temu. Właściciel stwierdza, że leczy go maściami, ale wcześniej nie zastosował się do zaleceń weterynarza. Tym sposobem doprowadził psa do stanu wymagającego uśpienia. Jednakże zaznaczył, że nie zdecydował się na ten krok, ponieważ nie chciał robić przykrości swoim dzieciom.

Stan psa pozostaje krytyczny, a właściciel nie podaje zbyt wielu informacji na jego temat. Nie wiadomo nawet, skąd wzięła się ta rana.

Niemniej jednak pies jest już pod troskliwą opieką weterynaryjną. Niestety, jego szanse nie są zbyt optymistyczne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

UE zamierza wprowadzić podwyżki w opłatach za węgiel, gaz i benzynę. Mogą sięgnąć nawet 60% (bithub.pl)

21 tys. kaczek zagazowanych w Skrzebowej z powodu ptasiej grypy (www.rmf24.pl)