w

PGE Dystrybucja buduje Centralną Dyspozycję Mocy w Lublinie (investmap.pl)

PGE Dystrybucja rozpoczęła pracę nad budową Centralnej Dyspozycji Mocy (CDM) w Lublinie. Głównym celem tej decyzji jest poprawa niezawodności dostaw energii elektrycznej dla około 6 milionów odbiorców. W sumie zainwestowano ponad 34 mln zł.

Ja zaznacza prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Wojciech Dąbrowski, priorytetem PGE Dystrybucja jest dążenie do cyfryzacji systemu energetycznego, aby dokonać modernizacji sieci dystrybucyjnych, jednocześnie gwarantując bezpieczne dostawy dla wielu klientów. CDM będzie kluczowym punktem nadzoru systemu elektroenergetycznego.

Nowoczesny budynek CDM w Lublinie powstaje na terenie siedziby spółki i ma być dostosowany do zarządzania siecią 110 kV. Obiekt będzie wyposażony w zaawansowane technologie zapewniające niezawodność dostaw energii elektrycznej.

Wdrożenie Centralnej Dyspozycji Mocy pozwoli na standaryzację planowania i zarządzania siecią WN w spółce, gwarantując lepszą koordynację pracy i szybką reakcję na zdarzenia. Dzięki temu zwiększą się bezpieczeństwo i ciągłość dostaw energii elektrycznej.

Ponadto, CDM przyczyni się także do aktywnego zarządzania infrastrukturą sieciową i wykorzystania odnawialnych źródeł energii, pozwalając na optymalizację miksu energetycznego. CDM w Lublinie będzie centrum zarządzania siecią wysokiego napięcia PGE Dystrybucja, odbierającym informacje o wszelkich wydarzeniach czy uszkodzeniach linii w obszarze spółki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

100 osób poszkodowanych w pożarze hali w Przylepie zgłosiło się do prokuratury w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Niedoszły samobójca znaleziony w mieszkaniu w Gdańsku. Lokal był pełen narkotyków (dziennikbaltycki.pl)