w

Opóźniona budowa parku kieszonkowego na Turzynie. Unieważniono przetarg na wybór wykonawcy (gs24.pl)

Realizacja parku kieszonkowego przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Żółkiewskiego w Szczecinie właśnie się opóźniła. Przetarg na wybór wykonawcy prac został unieważniony z powodów formalnych, a nowa data nie została jeszcze ustalona.

Rozpoczęcie prac nad parkiem kieszonkowym na Turzynie przewidziane było na wcześniejszy okres. W jednej ze złożonych ofert przetargowych firma „Usługi Budowlane Wiesław Furtak” miała wyłonić wykonawcę. Jednak oferta została odrzucona z przyczyn formalnych. Z tego powodu postępowanie musiało zostać unieważnione. Centrum Informacji Miasta podaje, że na tę chwilę data nowego przetargu nie jest znana.

Planowany park kieszonkowy miał powstać na obszarze między ulicami Żółkiewskiego i Bohaterów Warszawy, na terenie przed bramą prowadzącą do podwórza pomiędzy dwoma budynkami. Pomysł na park narodził się dzięki lokalnym mieszkańcom, a jego realizacja to efekt projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo gotowego projektu Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie nadal poszukuje wykonawcy.

Plany budowy parku zakładają stworzenie pasażu z brukowanego klinkieru, z roślinnością i trejażami, służącymi jako podpora dla roślin pnących. Natomiast po obu stronach alejki będzie rosnąć zieleń dekoracyjna.

Istniejąca podziemna infrastruktura ogranicza możliwość sadzenia dużych drzew, dlatego projekt obejmuje m.in. trawę bambusową, cebule czosnku olbrzymiego oraz różnorodne krzewy, takie jak hortensje, róże i jaśminy. Kompozycję uzupełnią trzy drzewa magnolii purpurowej. Pomimo niewielkiej powierzchni park ma być azylem od miejskiego zgiełku.

Park kieszonkowy to mały obszar zielony z elementami architektury, tworzony w centrum miast lub na osiedlach, służący rekreacji i odpoczynkowi.

W tym przypadku cena wynosi 584 tys. zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Unikalna ekspozycja multisensoryczna o twórczości Van Gogha zawita do Poznania! (gloswielkopolski.pl)

Lublin planuje rozbudowę ul. Zorza: Ścieżka rowerowa, chodnik brukowany, zatoki autobusowe i sieć kanalizacji (kurierlubelski.pl)