w

Ogłoszono wyrok ws. nożownika Krzysztofa N., który brutalnie zaatakował mężczyznę w Nowym Tomyślu (gloswielkopolski.pl)

Dnia 9 stycznia w Sądzie Okręgowym w Poznaniu ogłoszono wyrok w sprawie napastnika, który w maju 2023 roku dokonał brutalnego ataku na innego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce przy muszli koncertowej w Nowym Tomyślu. Jak na tę chwilę wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Jak podaje rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu, Katarzyna Błaszczak, Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał Krzysztofa N. za winnego uszkodzenia ciała, ale odrzucił zarzut usiłowania zabójstwa. Sprawca został skazany na karę 10 lat więzienia, wliczając w to czas, jaki spędził w areszcie od 19 maja. Musi też zapłacić poszkodowanemu zadośćuczynienie w wysokości 15 tysięcy złotych. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Do incydentu doszło w maju 2023 roku przy muszli koncertowej obok Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, gdzie 39-letni Krzysztof N. zaatakował innego mężczyznę. Sprawca został zatrzymany przez policję, a poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Krzysztof N. uderzał i kopnął poszkodowanego, a następnie zadał mu cios nożem w bok brzucha, powodując ciężkie obrażenia.

Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zastosował areszt tymczasowy wobec oskarżonego. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, poinformował, że postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadania środków psychotropowych.

Oskarżony przyznał się do posiadania środków psychotropowych, lecz tylko częściowo do zarzutów dotyczących usiłowania zabójstwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Autokomis we wrocławskim urzędzie miasta. Nielegalna sprzedaż luksusowych wozów (gazetawroclawska.pl)

UODO bada sprawę wycieku danych z sanepidu w Policach (gs24.pl)