w

Odwoływane i opóźniane pociągi na trasie Zielona Góra – Krosno Odrzańskie i Gubin (zielonagora.naszemiasto.pl)

Niedawno przywrócono połączenie kolejowe Zielona Góra-Guben, które nie było aktywne przez ostatnie 20 lat. Jednak teraz kursy znów są niestabilne. Pociągi są opóźniane lub całkowicie odwoływane, powodując kłopoty dla mieszkańców Krosna Odrzańskiego i Gubina. Polregio, przewoźnik kolejowy, stara się wyjaśnić sytuację.

W czerwcu zeszłego roku wznowiono kursowanie pociągów osobowych, w tym w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. W początkowej fazie trasa obsługiwana była tylko w weekendy, jednak później rozszerzono ją na dni robocze, a nawet do miejscowości Cottbus.

Ostatnio w całym województwie lubuskim pojawiły się problemy z połączeniami kolejowymi, w tym na linii Zielona Góra-Guben. Pasażerowie skarżą się na częste opóźnienia i odwołane kursy. Połączenie Guben-Zielona Góra stało się prawie nieprzewidywalne, co wywołuje zniecierpliwienie wśród podróżnych.

Mieszkańcy doświadczają frustracji, zwłaszcza gdy pociągi są odwoływane w ostatniej chwili, jak w przypadku starszej pani, która nie mogła wrócić do domu po odwołaniu ostatniego kursu na trasie. Wielu pasażerów miało już zakupione bilety.

Dyrektor Pawlak oznajmia, że Polregio pracuje nad rozwiązaniem problemu

Dyrektor Lubuskiego Zakładu Polregio, Krzysztof Pawlak, przeprosił za odwoływanie kursów z powodu awarii pojazdów i zapewnił, że pracują nad rozwiązaniem problemu. Mają w planach program naprawczy, który poprawi punktualność i stabilność kursów na tej linii.

Dyrektor wskazał, że istnieje infolinia na każdej stacji, gdzie można uzyskać bieżące informacje o połączeniach. Co więcej, na stronie przewoźnika jest aplikacja pokazująca opóźnienia i odwołania pociągów, a pasażerowie mogą wystąpić o zwrot za niewykorzystane bilety. Przekonuje, że starają się utrzymać bezproblemowe połączenia, ale czasami występują nieprzewidziane sytuacje, na które jeszcze raz przeprasza.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

26-latek chciał targnąć się na swoje życie na lubelskim wiadukcie. Interweniowała policja (kurierlubelski.pl)

Szczecin: Pobicie trzech osób w Ogrodach Śródmieście (gs24.pl)