w

Odsłonięto ławeczkę Pawła Adamowicza, z błędem na tablicy pamiątkowej (mycompanypolska.pl)

W Gdańsku nastąpiło uroczyste odsłonięcie ławeczki poświęconej tragicznie zmarłemu prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Jednak mieszkańcy miasta zauważyli też pewną niefortunną pomyłkę, która znajduje się przy adnotacji dotyczącej wieku włodarza.

Pięć lat po zamachu, który wstrząsnął całym krajem, na malowniczej Wyspie Spichrzów stanęła symboliczna ławeczka. Można ją znaleźć w sąsiedztwie kładki obrotowej na Motławie. Wcześniej w ramach obchodów rocznicy śmierci prezydenta Adamowicza odbyła się msza święta w bazylice Mariackiej.

Krótko po ceremonii odsłonięcia ławeczki, w której uczestniczyła rodzina Pawła Adamowicza i prezydent Aleksandra Dulkiewicz, czujni mieszkańcy Gdańska zwrócili uwagę na błąd w dacie urodzenia wygrawerowanej na pamiątkowej tablicy.

Pomyłkę dostrzegł również pomorski polityk PiS Tomasz Rakowski, kpiąc z tego faktu na portalu X. W swoim poście Rakowski ironicznie zauważył, że ławeczka została ufundowana przez deweloperów. A to z kolei wywołało pod jego wpisem lawinę negatywnych komentarzy na temat Adamowicza i jego żony Magdaleny.

Ławeczka Pawła Adamowicza jest nie tylko hołdem dla zmarłego prezydenta, ale także przestrzenią refleksji nad jego wartościami. W tym miejscu mieszkańcy Gdańska i turyści mogą zastanawiać się nad solidarnością, demokracją i zaangażowaniem społecznym, które były bliskie prezydentowi. Jest to również przypomnienie o jego wkładzie w rozwój miasta, jak również inspiracja dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Służba Celno-Skarbowa przechwyciła różne okazy egzotyczne na granicy z Ukrainą i Białorusią (kurierlubelski.pl)

Wiesław Piotrzkowski usunięty ze stanowiska dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni (dziennikbaltycki.pl)