W stolicy Dolnego Śląska powstał nowy pomnik, który będzie honorować Żołnierzy Niezłomnych. Autorami pomnika są wrocławscy artyści Tomasz i Konrad Urbanowiczowie.Pomnik Żołnierzy Niezłomnych odsłonięto w centrum Wrocławia, na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Glinianej, Borowskiej i Dyrekcyjnej. Uroczystość miała miejsce 8 maja o godzinie 21:00, z udziałem wojska i chóru Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.Inicjatywa budowy pomnika Żołnierzy Niezłomnych zjednoczyła wiele środowisk, osób i organizacji. Finansowanie projektu pochodzi zarówno z budżetu gminy Wrocław, jak i z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomnik zajmuje część skweru, który został zagospodarowany z uwzględnieniem zieleni oraz kostki granitowej.Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika zaplanowano różnorodne akty symboliczne, w tym przemówienia oraz złożenie kwiatów. W ceremonii wzięła udział m.in. mjr Wanda Kiałka, łączniczka i sanitariuszka, która brała udział w operacji „Ostra Brama”, a także była więźniarka Workuty.Pomnik wywiera niesamowite wrażenie, zwłaszcza po zmroku, gdy jest podświetlony.
w

Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych we Wrocławiu (investmap.pl)

W stolicy Dolnego Śląska powstał nowy pomnik, który będzie honorować Żołnierzy Niezłomnych. Autorami pomnika są wrocławscy artyści Tomasz i Konrad Urbanowiczowie.

Pomnik Żołnierzy Niezłomnych odsłonięto w centrum Wrocławia, na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Glinianej, Borowskiej i Dyrekcyjnej. Uroczystość miała miejsce 8 maja o godzinie 21:00, z udziałem wojska i chóru Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Inicjatywa budowy pomnika Żołnierzy Niezłomnych zjednoczyła wiele środowisk, osób i organizacji. Finansowanie projektu pochodzi zarówno z budżetu gminy Wrocław, jak i z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomnik zajmuje część skweru, który został zagospodarowany z uwzględnieniem zieleni oraz kostki granitowej.

Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika zaplanowano różnorodne akty symboliczne, w tym przemówienia oraz złożenie kwiatów. W ceremonii wzięła udział m.in. mjr Wanda Kiałka, łączniczka i sanitariuszka, która brała udział w operacji „Ostra Brama”, a także była więźniarka Workuty.

Pomnik wywiera niesamowite wrażenie, zwłaszcza po zmroku, gdy jest podświetlony.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Sondaż: Czy Polska powinna poprzeć którąś ze stron w strefie Gazy? Polacy odpowiadają (www.rp.pl)

Plany budowy pierwszego budynku zielonego w Poznaniu. Wizualizacje zapierają dech w piersiach (gloswielkopolski.pl)