w

Nurek miner ranny podczas ćwiczeń Marynarki Wojennej na Bałtyku (dziennikbaltycki.pl)

W trakcie działań morskich doszło do incydentu, w którym ranny został jeden z nurków minerów z Marynarki Wojennej. Wsparcie kolegów i koleżanek z wojska było natychmiastowe, a poszkodowany nurek musiał jak najszybciej trafić do komory dekompresyjnej. Sytuacja zakończyła się pomyślnie, a kluczową rolę odegrała operacja wojskowa o kryptonimie SandyCoast23.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie operacji wojskowej na morzu. Marynarze z 3. Flotylli Okrętów podkreślają, że praca nurka-minera jest niezmiernie trudna i pełna ryzyka, zawsze istnieje ryzyko niebezpieczeństwa lub wypadku. W takich sytuacjach istotny jest czas, w jakim ranny nurek dostaje się do komory dekompresyjnej oraz otrzymuje niezbędną pomoc medyczną.

W ramach operacji #SandyCoast23 prowadzone są ćwiczenia, które przygotowują załogę na różne scenariusze, zapewniając gotowość na ewentualności. W ćwiczeniach biorą udział okręty z Polski, Niderlandów, Belgii, Kanady, Niemiec oraz Finlandii, a polski sztab kieruje działaniami Standing NATO Mine Countermeasures Group 1, w tym kmdr ppor. Piotr Bartosewicz.

Polska misja skupia się na udziale w ćwiczeniach międzynarodowych. SNMCMG1, będący jednym z czterech Zespołów Okrętowych, aktywnie uczestniczy w manewrach i misjach na obszarze Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Morza Norweskiego oraz wschodniej części Oceanu Atlantyckiego, z elastycznym dostosowaniem rejonu w zależności od globalnej sytuacji bezpieczeństwa.

Morskie siły NATO mają za zadanie utrzymać gotowość do interwencji kryzysowych, zapewnić obronę kolektywną Sojuszu oraz doskonalić współdziałanie floty okrętowej. Polska załoga od lipca dowodzi jednym z czterech stałych zespołów okrętów NATO o nazwie „Tarcza Przeciwminowa”, operującym na północnych wodach europejskich. Tym samym angażują się w półroczną misję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi na strategicznych trasach handlowych Europy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zakończył się 54. Festiwal Folkloru w Zakopanem. Polskie zespoły ze Srebrną i Brązową Ciupagą (zakopane.naszemiasto.pl)

Mecenas Artur Nowak i prokurator Karol K. przed sądem z zarzutami nadużycia władzy i utrudniania postępowań (dziennikbaltycki.pl)