w

Mecenas Artur Nowak i prokurator Karol K. przed sądem z zarzutami nadużycia władzy i utrudniania postępowań (dziennikbaltycki.pl)

W gdańskim sądzie toczy się rozprawa, która dotyczy zarzutów wobec mecenasa Artura Nowaka oraz prokuratora Karola K. Oskarżeni są związani z działaniami nielegalnego wpływania na instytucję państwową, nadużywaniem władzy, ujawnianiem poufnych informacji i utrudnianiem postępowania karnego.

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe odbędą się przesłuchania świadków w procesie przeciwko mecenasowi Arturowi Nowakowi i prokuratorowi Karolowi K. Oskarżenie zostało skierowane przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. Sprawa ma swoje źródło w podsłuchach prowadzonych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w 2013 roku. Stenogramy z tych podsłuchów stanowią główny materiał dowodowy.

Według śledczych prokurator Karol K. analizował akta w poszukiwaniu zamożnych osób. Bez względu na ich rolę w sprawach karnych sugerował im skorzystanie z usług mecenasa Artura Nowaka jako adwokata.

CBA zarejestrowało rozmowy, w których prokurator K. informował mecenasa Nowaka o postępach w dochodzeniach i zapowiadał potencjalnych klientów. Oskarżeni mieli ustalać strategie postępowania i wpływać na zeznania w celu finansowego zysku dla mecenasa.

Zarzuty obejmują nadużycia w instytucji państwowej, ujawnianie poufnych informacji, a także utrudnianie postępowań karnych. Prowadzone śledztwa miały być celowo ukierunkowywane na osoby podejrzane o przestępstwa, takie jak posiadanie narkotyków czy oskarżenia o pedofilię.

Przebieg procesu był opóźniony ze względu na dyskusje o legalności podsłuchów, których dokonywało CBA. Sędziowie postanowili, że ta kwestia będzie rozważana podczas orzekania przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Sprawa była wielokrotnie przekazywana między sądami oraz prokuraturami, co przyczyniło się do wydłużenia procesu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nurek miner ranny podczas ćwiczeń Marynarki Wojennej na Bałtyku (dziennikbaltycki.pl)

Zatrzymano dostawczaka przewożącego 18 nielegalnych imigrantów w Katowicach (dziennikzachodni.pl)