w

Nielegalne wyścigi uliczne w Krakowie. Drogówka wypisała prawie 100 mandatów (gazetakrakowska.pl)

W miniony weekend funkcjonariusze z drogówki przeprowadzili kontrolę drogową, szczególnie ze względu na początek sezonu motocyklowego. Jak informuje policja, w tym okresie zaczyna wzrastać liczba nielegalnych wyścigów w Krakowie.

W dniach 1-2 marca policja skoncentrowała się na eliminowaniu nielegalnych wyścigów w Krakowie. Z racji tego patrole zaczęły pojawiać się w obszarach, gdzie zazwyczaj odbywają się te wydarzenia. Nielegalne wyścigi nie tylko zakłócają spokój mieszkańcom, ale także stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas działań kontrolnych policjanci przeprowadzili 122 kontrole samochodów, co doprowadziło do nałożenia 97 mandatów karnych. Co więcej, mundurowi zatrzymali też 33 dowody rejestracyjne z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdów.

W niedzielę 3 marca w ramach akcji „Bezpieczny Motocyklista” policja kontrolowała motocyklistów pod kątem stanu technicznego pojazdów, stanu trzeźwości kierowcy oraz przestrzegania limitów prędkości. Skontrolowano łącznie 112 motocyklistów – dwóch otrzymało mandaty, a ośmiu pouczenia. Jeden z zatrzymanych nie posiadał też odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

19 komentarzy

  1. Świetna akcja policji naprawdę. Nawet nie pofatyguje się i blokuje tak jak Mariusz wspomniał wyżej parkingi gdzie nic często się nie wydarza po za rozmową i wymiana doświadczen. Ale oczywiście tak jest najłatwiej zatrzymywać „stojących” a tych co faktycznie zagrażają w ruchu drogowym to nie zatrzymują.

  2. Mają racje dostałem 1000 zł za przekroczone decybele o 7 dopusczalnej normy i spaloną jedną z dwóch żarówek podświetlenia tablicy, dowód zatrzymany natychmiastowo bez możliwości kontynuacji jazdy a co za tym idzie laweta, która wyniosła kolejne 400 zł, 2000 zł z koleji dostał znajomy , uwaga za “parującą lampę tylną, źle zamocowany akumlator i obklejone kierunkowskazy z przodu” oczywiście staliśmy w miejscu na parkingu pod galerią oto właśnie “nielegalne wyścigi uliczne w Krakowie”

Funkcjonariusze KAS przejęli prawie pół miliona papierosów o wartości 430 tys. zł (dziennikzachodni.pl)

Szymczyk nagrodził pilota Black Hawka, który zahaczył o linię energetyczną (www.rmf24.pl)