w

Na szczecińskim Kolejarzu pojawiły się pęknięcia i głębokie rysy (wszczecinie.pl)

Rzeźba Kolejarza, która jest jedną z najpopularniejszych wizytówek Dworca Głównego w Szczecinie, potrzebuje szybkiego liftingu. W konstrukcji pojawiły się dwie długie rysy, które wymagają uwagi.

Zaniepokojeni internauci zgłosili pęknięcia na rzeźbie, w związku z czym urzędnicy miasta planują złożenie wizyty na dworcu i sprawdzenie stanu obiektu. Warto też zaznaczyć, że prawdopodobnie nie będzie wystarczających funduszy na naprawę. Wszystko zależy od zakresu uszkodzeń i budżetu miasta.

W Szczecinie trwa także przebudowa ulicy i torowiska, którą zajmują się Tramwaje Szczecińskie. Jednak nie obejmuje ona obszaru, na którym znajduje się rzeźba. Aktualnie przedstawiciele spółki nie posiadają informacji dotyczących uszkodzeń na pomniku. Być może powodem uszkodzenia była postępująca nieopodal budowa. Zdaniem ekspertów rzeźbę można naprawić, sklejając pęknięcia i uzupełniając je specjalną zaprawą.

Z historią rzeźby Kolejarza wiążą się różne renowacje – na przykład, w przeszłości konieczna była renowacja nogi i ręki. Dzieło zostało stworzone w 1964 roku przez Ryszarda Chachulskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Poznań świętował Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego (www.rmf24.pl)

Trwa proces mężczyzny, który brutalnie pobił i zadusił swoją partnerkę (gazetalubuska.pl)