w

Morski Oddział Straży Granicznej otrzyma nowe poduszkowce za 28 mln zł (dziennikbaltycki.pl)

Morski Oddział Straży Granicznej podjął decyzję o zakupie dwóch poduszkowców do działań patrolowo-interwencyjnych. Umowa na poduszkowce została zawarta z firmą Griffon Hoverwork Limited, a jej koszty wynoszą ponad 28 mln zł. Wykonawca ma rok na dostarczenie zamówionych jednostek.

Umowa obejmuje nie tylko budowę i dostawę poduszkowców, ale także szkolenie załóg. Poduszkowce trafią do bazy Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Starej Pasłęce. A firma Griffon Hoverwork Limited otrzyma za to ponad 28 mln zł. Termin realizacji zamówienia to 31 października 2024 r.

Nowe jednostki będą wykorzystywane do działań patrolowo-interwencyjnych i poszukiwawczo-ratowniczych, zarówno na wodzie w okresie letnim, jak i na lodzie w warunkach zimowych. Będą także używane w trudnym terenie, włączając obszary porośnięte sitowiem i tereny bagniste – przy ograniczonej widoczności – zarówno w dzień, jak i w nocy, na akwenach do 20 mil morskich od brzegu.

Umowę w sprawie zakupu poduszkowców podpisali kmdr SG Lesław Krysa, zastępca komendanta MOSG ds. logistycznych, reprezentujący Morski Oddział Straży Granicznej, oraz Adrian Went, Managing Director reprezentujący firmę wykonawczą.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Gmina przeznaczy 9 mln zł na modernizację stadionu i ulicy w Zwierzyńcu (kurierlubelski.pl)

Duży pies brutalnie zaatakował małego psa i jego właścicielkę. Właścicielka dużego psa była kompletnie pijana (www.trojmiasto.pl)