w

Mołdawianin zaatakowany nożem przez Gruzina na gdańskich Kokoszkach (www.trojmiasto.pl)

W hostelu na Kokoszkach miał miejsce incydent, podczas którego 28-letni Gruzin obraził 21-letnią Mołdawiankę, używając wobec kobiety wulgarnego słownictwa. W obronie 21-latki stanął 22-letni Mołdawianin. W tym momencie napastnik wyciągnął nóż i go zaatakował.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po północy w hostelu na Kokoszkach w Gdańsku, gdzie obywatel Mołdawii został zaatakowany przez obywatela Gruzji, który uzbrojony był w nóż. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji i medycy pogotowia ratunkowego.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli policjanci, którzy udzielili rannemu 22-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i zdołali zatamować krwotok. Chwilę później pod hostel dotarła karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do pobliskiego szpitala.

Policjanci przystąpili do pracy i stosunkowo szybko ustalili rysopis napastnika. Niewiele czasu też zajęło namierzenie podejrzanego, który został zatrzymany niedaleko ul. Kartuskiej.

Pokrzywdzony Mołdawianin doznał obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni, co oznacza, że został wystawiony na ryzyko utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W wyniku zebranego materiału dowodowego obywatel Gruzji usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała i znieważania. Ze względu na charakter chuligański obu przestępstw 28-latek będzie musiał ponieść sroższe konsekwencje. Prokuratura złożyła również wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Obywatelowi Gruzji grozi 5 lat więzienia za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu, a także kara grzywny lub ograniczenie wolności za znieważenie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Otwarcie Centrum Promocji Drewna w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Gdyńska atrakcja kosztowała 7,3 mln zł (dziennikbaltycki.pl)

Szczawnica: Wezwał policję w obawie przed żoną, a potem potraktował policjantów gazem łzawiącym (zakopane.naszemiasto.pl)