w

Młodzież Wszechpolska nawołuje do bojkotu filmu „Zielona granica” przed Kinem Pod Baranami (gazetakrakowska.pl)

Film „Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland wywołuje duże emocje w Krakowie, podobnie jak w całej Polsce. Z tego względu przed Kinem Pod Baranami odbył się protest, który zgromadził działaczy Młodzieży Wszechpolskiej oraz inne oburzone osoby. Wśród protestujących pojawił się także Ryszard Majdzik, członek opozycji antykomunistycznej i aktywista „Solidarności 80”.

Protestujący wyrażają niezadowolenie z filmu Holland, zarzucając mu antypolski wydźwięk i negatywne ukazywanie polskiej Straży Granicznej. Ponadto, wzywają również do bojkotu produkcji. Przeciwnicy protestu stawili się przed kinem, co spowodowało utarczki i konflikty podczas wykrzykiwania haseł. Na miejscu obecna była policja, która musiała oddzielać obie grupy, ponieważ pod kinem zgromadziło się kilkaset osób.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej twierdzą, że „Zielona granica” wpisuje się w białoruską i rosyjską narrację, która jest wrogo nastawiona wobec Polski. Uważają też, że film sprzyja reżimom, których działania przyczyniły się do kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Polski.

Według działaczy negatywne przedstawienie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest oszczerstwem skierowanym przeciwko obrońcom polskich granic. Młodzież Wszechpolska nawołuje do bojkotu filmu Agnieszki Holland i przywołuje historyczne hasło „Tylko świnie siedzą w kinie”, które powstało w czasie II wojny światowej.

Najnowszy film Agnieszki Holland opowiada o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Jeszcze przed premierą film wzbudził szeroką dyskusję w Polsce. Co więcej, zdobył nawet nagrodę jury na festiwalu w Wenecji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

CBŚP rozbiło gang narkotykowy w Katowicach. Zabezpieczono nielegalne substancje i sprzęt do produkcji (dziennikzachodni.pl)

Archiwum X wykorzystuje nowe metody śledztwa w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek (i.pl)