w

Minister Maląg wypowiada się na temat stabilności rynku pracy i działań rządu (i.pl)

Minister Marlena Maląg twierdzi, że za rządów Donalda Tuska bezrobocie sięgało 14,4%, a dzika prywatyzacja wpłynęła na brak stabilizacji i zabezpieczenia dla Polaków.

Minister podkreśla, że stabilność rynku pracy to efekt odpowiedzialnego budżetu państwa. Praca zapewnia godność, stabilizację i bezpieczeństwo finansowe rodzinom, co stanowi priorytet rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy. W obliczu epidemii i wojny na Ukrainie partia rządząca podjęła trudne decyzje mające na celu ocalenie miejsc pracy, a dofinansowywanie pracodawców miało zapewnić przetrwanie w trudnym okresie.

Dzięki interwencji państwa w zachowaniu miejsc pracy Polska obecnie plasuje się na drugim miejscu w UE pod względem niskiego bezrobocia. Rząd kontynuuje działania mające na celu utrzymanie tej stabilizacji. Ponadto, w celu zapewnienia jeszcze większego wsparcia został również uruchomiony Program Inwestycji Strategicznych.

Minister Maląg podkreśla rolę wsparcia samorządów w ograniczaniu bezrobocia na obszarach wiejskich. Odniosła się także do różnic w poziomie bezrobocia między regionami oraz krytyki opozycji wobec programu 500 plus.

Rząd wprowadził elastyczne formy zatrudnienia, takie jak praca zdalna, aby umożliwić Polakom łatwiejsze pogodzenie pracy z życiem rodzinnym. Minister Marlena Maląg porównała poprzednie rządy z obecnymi, zaznaczając poprawę warunków zatrudnienia i wzrost standardu życia dla Polaków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

Studenci z Małopolski odnoszą sukcesy w eksploracji kosmosu (gazetakrakowska.pl)

Mieszkańcy wrocławskiej kamienicy przy ul. Kościuszki walczą z pluskwami od kilku lat (i.pl)