w

Mieszkańcy obawiają się, że nowy parking przy ul. Piastowskiej może już ją całkiem zakorkować (gazetakrakowska.pl)

W okolicach Centrum Muzyki w Krakowie do dyspozycji jest nowy parking na około 200 pojazdów, ale miasto napotyka trudności w znalezieniu operatora. Jak na tę chwilę nikt nie wykazał chęci do zarządzania tym obiektem. Ponadto, Centrum Muzyki jest aktualnie pod wpływem prac budowlanych w celu zwiększenia zainteresowania uczestników koncertów. Jednakże plany te budzą również obawy wśród mieszkańców, których niepokoi potencjalny wzrost ruchu na i tak już zatłoczonej ulicy Piastowskiej.

Obszar, gdzie znajduje się parking, jest odwiedzany przez wiele osób, które przyjeżdżają do pobliskich restauracji, a także na spacery i relaks na Błońach. Ponadto, parkują tutaj także kibice Wisły Kraków, którzy korzystają ze stadionu i kompleksu sportowego. Stadion Juvenii oraz obiekt KS Zwierzynieckiego generują spory ruch, z racji czego ul. Piastowska, al. 3 Maja, al. Focha i Królowej Jadwigi często bywają zakorkowane.

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa odwołała drugi przetarg na dzierżawę parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki. Mimo początkowego zainteresowania w rezultacie nie wpłynęła ani jedna oferta. W związku z tym ARMK planuje wynajęcie parkingu z wolnej ręki i już w przyszłym tygodniu zaprosi do rozmów przedstawicieli podmiotów, które wcześniej wyraziły zainteresowanie.

Nowoczesny parking na 195 pojazdów powstał przy ul. Piastowskiej i jest integralną częścią Krakowskiego Centrum Muzyki, które buduje się na obszarze Cichego Kącika. Co więcej, są także 22 miejsca postojowe na zewnątrz budynku oraz stojaki na rowery, mogące obecnie pomieścić 18 jednośladów. Natomiast przy budowanej sali koncertowej zamontowano dziewięć podwójnych stojaków na rowery, których ma być więcej w przyszłości.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Katowiccy policjanci zlikwidowali karuzelę podatkową, za pomocą której wyłudzono 350 mln zł podatku VAT (katowice.naszemiasto.pl)

Burmistrz Wrześni zatrzymany przez CBA. Zaproponował przedsiębiorcy 200 tys. zł łapówki (i.pl)