w

Mieszkańcy Gdańska oburzeni opłakanym stanem ulicy Łąkowej. Miasto informuje, że brakuje środków na remont (dziennikbaltycki.pl)

Północny fragment ulicy Łąkowej w Gdańsku od dawna cierpi na brak kompleksowej przebudowy. A to z kolei sprawia, że podróżowanie tą drogą to prawdziwy koszmar. Remont konieczny jest tylko na odcinku 300 metrów, ale brakuje funduszy w budżecie miejskim. Z tego względu oczy zwrócone są w stronę deweloperów budujących nowe apartamentowce w okolicy.

Jazda ulicą Łąkową stanowi ogromne wyzwanie dla samochodów, nawet tych terenowych, ze względu na zły stan nawierzchni. Droga składa się z różnych materiałów, takich jak beton, bruk i asfalt, a całość zwieńczają liczne dziury i pozostałości po dawnych torowiskach tramwajowych. Ulica Łąkowa stanowi kluczowy dojazd do Wyspy Spichrzów i całej dzielnicy, ale jej obecny stan jest beznadziejny.

Miasto planowało zainwestować 10 mln zł, ale nie otrzymało środków z „Polskiego Ładu”. W związku z tym władze Gdańska zainstalowały tablice informacyjne dotyczące inwestycji. Faktem jest, że mieszkańcy są bardzo niezadowoleni ze stanu ulicy i wyrażają swoje oburzenie brakiem działań remontowych.

Mimo wcześniejszych umów z deweloperami, którzy mieli sfinansować dokumentację projektową, inwestycja wciąż nie ruszyła z miejsca. Obecnie miasto liczy na wkład finansowy kolejnych inwestorów oraz aktualizację projektu budowlanego. Jednak data rozpoczęcia prac nadal pozostaje nieokreślona. A to jeszcze pogłębia frustrację mieszkańców i krytykę ze strony radnych opozycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Marcin Horała dokonał przeglądu ostatnich inwestycji na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Zbliża się Oktoberfest w Zakopanem! Hektolitry zimnego piwa i jodłowanie pod Gubałówką (zakopane.naszemiasto.pl)