w

Miasto się chwali, mieszkańcy oburzają (kurierlubelski.pl)

W ostatnich dniach władze miasta pochwaliły się planami na wykonanie nowej drogi, która miałaby stać się wygodnym dojazdem do stacji Lublin Zachodni. Kontynuacja trasy Zielonej miała jednak w zamyśle być niewielką trasą lokalną, która połączy dwa punkty. Tu jednak włodarze miasta mocno zaskoczyli mieszkańców. 

Przedstawione plany nowej drogi okazały się planami na budowę dwujezdniowej trasy z czterema pasmami. To nie tylko pochłonie dużo więcej czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim pochłonie piękne zielone i prawie dzikie tereny. Mieszkańcy okolicznych osiedli mocno przeciwstawiają się takiej decyzji. Ich zdaniem ten zielony fragment miasta, jest potrzebną oazą, gdzie ludzie wybierają się na spacery i gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Stworzenie tam dwupasmowej drogi, całkiem zniszczy charakter miejsca. Mieszkańcy rozliczają również władze miasta, które jeszcze przed wyborami zapewniali, że zupełnie inaczej rozwiązana zostanie kwestia dojazdu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Niezwykła wystawa „dostępna” w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Gdyńska propozycja na majówkę (dziennikbaltycki.pl)