w

Małgorzata Janusz obejmuje stanowisko dyrektora Archiwum Państwowego w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)

Archiwum Państwowe w Gdańsku zmieniło swojego dyrektora. Stanowisko zostało objęte przez Małgorzatę Janusz. Nowy dyrektor, Małgorzata Janusz, posiada obszerne doświadczenie jako długoletnia szefowa AP w Malborku. Zastąpiła w obowiązkach byłego dyrektora Piotra Wierzbickiego.

Małgorzata Janusz objęła stanowisko dyrektora Archiwum Państwowego w Gdańsku 1 sierpnia. Przez wiele lat była związana z siecią archiwów państwowych, kierując AP w Malborku od 1997 roku do lipca br. W jej kadencji nastąpiła zmiana nazwy instytucji. Wcześniej nosiła nazwę Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku, co wynikało z historycznych powiązań, jednak Janusz zauważyła potrzebę uproszczenia nazwy dla użytkowników.

Od 1 stycznia 2018 roku, na mocy decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego, archiwum nosi nazwę Archiwum Państwowe w Malborku. Działa na obszarze dawnego województwa elbląskiego, obejmując tereny powiatów malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego, elbląskiego i braniewskiego.

Małgorzata Janusz zastąpiła na stanowisku dyrektora Archiwum Państwowego w Gdańsku Piotra Wierzbickiego, który był związany z tą instytucją przez blisko 28 lat, w tym prawie 20 lat jako dyrektor. Wprowadził on istotne zmiany, m.in. modernizację budynku i poprawę warunków przechowywania i udostępniania dokumentacji.

Piotr Wierzbicki kontynuuje pracę w Archiwum Państwowym w Bydgoszczy. W międzyczasie obowiązki dyrektora AP w Malborku pełni Tomasz Kukowski, kierownik Oddziału Ewidencji, Opracowania, Zabezpieczenia, Udostępnienia Zasobu i Informacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Dwa białoruskie śmigłowce naruszyły polską przestrzeń powietrzną. Piotr Wawrzyk zabrał głos w sprawie incydentu (i.pl)

Najnowszy Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom: Miła niespodzianka dla Krakowa (gazetakrakowska.pl)