w

Małgorzata Jacyna-Witt podjęła decyzję o odejściu z PiS (gs24.pl)

Wczoraj Małgorzata Jacyna-Witt zrezygnowała z członkostwa w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. O swojej decyzji Jacyna-Witt poinformowała szefa klubu, Rafała Niburskiego, przedstawiając swoją rezygnację na piśmie. W ten sposób stała się radną niezrzeszoną.

Jak twierdzi jeden z działaczy PiS, zgodnie ze statutem odejście Małgorzaty Jacyny-Witt z klubu oznacza także rozstanie z partią. Pojawiają się spekulacje, że zamierza wystartować w wyborach samorządowych i ubiegać się o stanowisko prezydenta Szczecina, tworząc własny komitet wyborczy. I pomimo braku poparcia partii w tej kwestii, prawdopodobnie zdobędzie mandat radnej, ale nie prezydenturę.

Rafał Niburski, przewodniczący klubu PiS w sejmiku, skomentował decyzję Jacyny-Witt w kilku słowach, życząc jej sukcesów w życiu prywatnym i politycznym. Aczkolwiek nie zdradził powodów jej odejścia.

Zamiast tego, swoje powody wyjaśniła sama Jacyna-Witt, korzystając z mediów społecznościowych. Jak mówi, złożyła rezygnację po długim oczekiwaniu na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej. Podkreśliła, że po odejściu nie zamierza atakować partii PiS i nie planuje też przystąpienia do innej partii. Ponadto dodała, że po 20 latach samodzielnej działalności w samorządzie nie ma zamiaru startować w kolejnych wyborach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Złodziej w kajdankach uciekł sprzed komisariatu w Poznaniu. Zbiega poszukuje policja (gloswielkopolski.pl)

Mieszkańcy donoszą o hałasie, zamieszkach i załatwianiu się w centrum Zielonej Góry. Miasto zareagowało na skargi (zielonagora.naszemiasto.pl)