w

Lubuszanin zachęcony inwestycją w kryptowaluty oszukany na 150 tysięcy złotych (gazetalubuska.pl)

30-letni Lubuszanin został oszukany na około 150 tysięcy złotych, padając ofiarą oszustów, którzy obiecywali lukratywne inwestycje w kryptowaluty. Wyjątkowo przekonująca reklama i manipulacyjna rozmowa okazały się bardzo skuteczne w dokonaniu oszustwa i kradzieży pieniędzy na niemałą kwotę.

Podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., relacjonuje, że czujność mężczyzny uśpiły efektywnie przekazywane informacje o obiecanych zyskach, co w końcu skłoniło go do zaciągnięcia kredytu na inwestycje – dwa razy. Problemy rozpoczęły się w momencie, gdy pokrzywdzony próbował wypłacić swoje środki. Został poinformowany przez pracowników banku, że padł ofiarą oszustów.

Cała sytuacja zaczęła się od tego, że Lubuszanin natknął się na kuszącą reklamę oferującą inwestycje w kryptowaluty na jednej ze stron internetowych. Po zarejestrowaniu się na stronie otrzymał natychmiastowy telefon od konsultanta, który zachwalał potencjalne zyski. Aż w końcu otrzymał od niego „poradę”, że może zwiększyć swoje zyski poprzez zaciągnięcie kredytu.

Ażeby wziąć kredyt, 30-latek musiał zalogować się na wskazanej stronie internetowej, aby zweryfikować swoją zdolność kredytową. Niestety, uwierzył w to oszustwo i zaciągnął dwa kredyty, pozostając ze sporym długiem do spłacenia. Z tego względu policja apeluje, aby oferty online zawsze sprawdzać w bankach lub innych profesjonalnych placówkach. Przed podjęciem decyzji należy się upewnić, że planowana inwestycja jest bezpieczna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Sprawa potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych trafiła do sądu w Szczecinie (gs24.pl)

Na lubelskim lotnisku lądowały samoloty z unijnymi dyplomatami zmierzającymi do Kijowa (radio.lublin.pl)