w

Krytyczny stan chodników w Krakowie. Kiwające się płyty przy ul. Westerplatte (gazetakrakowska.pl)

Fragment chodnika przy ul. Westerplatte, położony w samym centrum miasta, stanowi niebezpieczną pułapkę dla przechodniów. Zagrażają mu olbrzymie nierówności, dziury i zapadliska, a także płyty pozbawione podłoża, które skrzypią niebezpiecznie pod stopami. Osoba zgłaszająca problem wielokrotnie ostrzegała, że sytuacja ta stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Chodnik przy ul. Westerplatte cieszy się dużą popularnością wśród przechodniów, codziennie przemierza go tysiące osób. Co więcej, zlokalizowany jest zaledwie kilkaset metrów od siedziby urzędu miasta oraz jednostki organizacyjnej.

Przewodniczący Stowarzyszenia Ulepszamy Kraków, Krzysztof Kwarciak, podkreśla, że naprawa usterek przez ekipę interwencyjną zajęłaby zaledwie kilka godzin. Niestety, urzędnicy ignorują problem, co ukazuje podejście miasta do kwestii pieszych i zadań samorządu. Brak reakcji na zgłaszane problemy wskazuje na zaniedbanie podstawowych spraw, a mieszkańcy odczuwają brak zaangażowania ze strony władz.

Najbardziej niebezpieczny jest odcinek chodnika przy ul. Westerplatte pomiędzy ul. Kopernika a budynkiem Straży Pożarnej, gdzie występuje kilkanaście zapadniętych płytek. Wykonanie prostych napraw, takich jak wymiana płytek i dosypanie piasku, mogłoby zminimalizować ryzyko wypadków i nie generowałoby dużych kosztów.

Kwarciak podkreśla, że procedury miejskie nie działają, a bezpieczeństwo pieszych jest ignorowane. Skargi i zgłoszenia są często bagatelizowane, co prowadzi do frustracji mieszkańców. Ważne problemy często pozostają nierozwiązane, co wskazuje na problematyczną sytuację w systemie miasta.

Kwarciak żartuje, że można zastosować niecodzienne rozwiązanie – połączenie huśtawki z chodnikiem, aby rodzice mogli zorganizować zabawę dzieciom w drodze. Jednak obawy są związane z potencjalnym wzrostem wizyt u ortopedów z powodu niebezpiecznych chodników.

Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków! zaapelowało do Prezydenta o priorytetowe traktowanie napraw, które wpływają na bezpieczeństwo. Mimo rozmów o kompleksowym remoncie termin prac nie jest ustalony, a usuwanie zagrożeń dla bezpieczeństwa nie może czekać na pełne remonty.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Święto Policji w Gdańsku. Awanse na wyższe stopnie dla funkcjonariuszy i wyróżnienia dla pracowników cywilnych (dziennikbaltycki.pl)

Katowice wdrażają Inteligentny System Transportowy. Płynne sterowanie ruchem dzięki tablicom i bramownicom (katowice.naszemiasto.pl)