w

Kolejne opóźnienie prac remontowych w centrum Poznania – prawdopodobnie zakończą się w czerwcu (gloswielkopolski.pl)

Poznań zakomunikował kolejne opóźnienie dotyczące zakończenia terminu prac, które prowadzone są w centrum miasta. Jak podają władze miasta, prace przebiegające przy pl. Wolności zostaną wydłużone o co najmniej sześć miesięcy. To samo dotyczy robót na ul. Kantaka, ul. Gwarnej oraz ul. 27 Grudnia. Nowy termin przewiduje zakończenie realizacji tych projektów dopiero w czerwcu 2024 r.

Od 2017 roku w ramach Projektu Centrum na terenie Poznania rozpoczęły się intensywne prace budowlane i remontowe. Pierwotnie urzędnicy podawali, że wszystko zakończy się najpóźniej w 2020 r. Następnie – w wyniku opóźnienia – datę przesunięto na rok 2022, a potem na rok 2023. A teraz doszło do kolejnego opóźnienia, przez które prace zakończą się dopiero w czerwcu 2024 roku… prawdopodobnie.

Podczas komisji polityki przestrzennej i rewitalizacji, która miała miejsce w tym miesiącu, została przedstawiona prezentacja obejmująca prace na wspomnianych terenach. Projekt przedstawiły Weronika Sińska-Mikuła i Katarzyna Parysek-Kasprzyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Prezentacja ukazuje, że ruch tramwajowy rozpocznie się na remontowanych ulicach jeszcze w tym roku. Aczkolwiek w kwestii ogółu prac na ulicach Gwarnej, 27 Grudnia oraz Kantaka, będą w toku aż do czerwca przyszłego roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

10 komentarzy

30-latek brutalnie kopnął seniorkę na przejściu dla pieszych we Wrocławiu (wroclife.pl)

Stargard: Potrącił rolkarza na przejściu dla pieszych. Ofiara doznała obrażeń głowy, kręgosłupa i klatki piersiowej (gs24.pl)