w

Koalicja Obywatelska stworzyła „Aleję milionerów PiS” na Cytadeli w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

W niedzielę na terenie poznańskiej Cytadeli odbyła się konferencja towarzysząca wystawie zatytułowanej „Aleja milionerów PiS”, zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską. Na konferencji pojawiło się grono prominentnych polityków, w tym Marcin Bosacki, Adam Szłapka oraz Katarzyna Kierzek-Koperska.

Senator Marcin Bosacki, kandydat do Sejmu z KO, rozpoczął konferencję słowami, że Prawo i Sprawiedliwość przegra zbliżające się wybory z powodu swojej zachłanności oraz tendencji do wykorzystywania władzy dla prywatnych korzyści. Bosacki podkreślił, że władza nie powinna być wykorzystywana dla zysku osobistego.

Adam Szłapka z KO oskarżył PiS o działania nepotyczne i zarzucił, że partia ta używa władzy, aby się bogacić. Wskazał na liczne przypadki osób, które miały znaczące dochody dzięki powiązaniom z PiS. Wśród tych osób znalazły się żony, przyjaciele lub asystenci wpływowych polityków tej partii.

Koalicja Obywatelska zaznaczyła również, że trzeci sektor, czyli organizacje pozarządowe, jest wykorzystywany do wyprowadzania publicznych pieniędzy na cele polityczne. Przykładem jest udział organizacji w zamian za poparcie polityczne.

W kontekście roli Kościoła Katolickiego w polityce KO wyraziła zamiar zniesienia Funduszu Kościelnego, krytykując znaczący wpływ Kościoła na życie polityczne i społeczne w kraju.

Katarzyna Kierzek-Koperska zaznaczyła, że kraj potrzebuje bardziej świeckiej polityki, gdzie pieniądze publiczne nie trafiają do instytucji kościelnych. Zamiast tego, powinny być inwestowane w opiekę zdrowotną, edukację oraz inne obszary życia społecznego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Straż Graniczna ze Zgorzelca zatrzymała dwa busy z 33 migrantami (gazetawroclawska.pl)

Śmiertelny wypadek na DK10 pod Wałczem. Ciężarówka zderzyła się z minibusem (gs24.pl)